Bungie: “Eğer Destiny performans olarak 60 FPS olsaydı, çok küçük bir oyun olurdu.”

Bungie: “Eğer Destiny performans olarak 60 FPS olsaydı, çok küçük bir oyun olurdu.”

Fakat Destiny'den çok daha büyük FPS oyunlarını konsollarda rahatlıkla 60 FPS olarak görebiliyoruz.

Yaklaşık 16 kişinin orta boyutlu haritalarda kapıştığı Call of Duty, 64 kişinin dev gibi haritalarda uçaklarla, tanklarla kapıştığı Battlefield gibi birçok FPS oyunu konsollarda 60 FPS verebiliyor. Fakat Bungie tarafından geliştirilen Destiny ve Destiny 2, konsollarda 60 FPS veremiyor. Bungie, bugün bu konu hakkında konuştu ve neden Destiny ve Destiny 2 oyunlarının konsollarda 60 FPS olamayacağını açıkladı. Geliştirici ekibin açıklamasına göre eğer oyun konsollarda 60 FPS olsaydı, çok daha küçük bir oyun ile karşılaşacaktık. Fakat ilk Destiny oyununun ilk aylarını hatırlayalım, oyun zaten küçük değil miydi?

Destiny

Bungie şu an Xbox One X ve PlayStation 4 Pro üzerinde de Destiny 2 oyununun 30 FPS olacağını söylüyor. EDGE dergisinin yeni sayısında da bolca bu FPS muhabbeti yapıldı. Bungie ekibine göre oyunun dünyasının simülasyonu oldukça zengin, aynı anda 30 yapay zeka karakter, 6 gerçek oyuncu, geniş alanlar ve araçlar, konsolların sınırlarını zorlayabiliyor. Tüm bunlar, konsolların işlemcilerini zorluyor ve günümüz nesil konsolların işlemcilerinin güçsüz olduğunu artık herkes biliyor. Bungie ekibine göre Destiny, bu konsollarda 60 FPS olabilirdi fakat oyun 60 FPS olsaydı, daha küçük bir dünya ile karşılaşacaktık.

Açıklamalara göre, oyun eğer 60 FPS olsaydı oyuncular daha az birbirlerini görecekti, ateş edecek düşman sayısı daha az olacaktı. Bungie açıklamalarının devamında, “Eğer FPS sizin için çok önemliyse, sınırsız para harcayabileceğiniz, sınırsız bir platform var: PC.” dedi. Geliştirici ekip bu noktada oyunun PC sürümüne gönderme yaptı. Bildiğiniz üzere oyun PC üzerinde sınırsız FPS desteği ve 4K çözünürlük desteği sunacak.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer konsol oyunlarından uzakta, PC üzerinde oyun oynuyorsanız, PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası yazımız sizleri bekliyor. Eğer oynayacak oyununuz bulunmuyorsa da, Humble Monthly Bundle yepyeni fırsatları ile oyuncuları bekliyor yazımıza göz atabilirsiniz.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın