Menü
https://leadergamer.com.tr/crytek-hunt-showdown-ilk-gorseller/
bungie , Destiny 2 , Xbox One X 15 Haziran 2017 17:00

Bungie, Destiny 2 ile özel bir Xbox One X desteği vermeyecek

PlayStation 4 Pro içinse durumlar farklı olabilir.


Bundan daha önce, sizlere bazı haberler sunmuştuk ve bu haberlerde, Destiny 2 oyununun tüm konsollarda 30 FPS olacağını belirtmiştik. Fakat şu an piyasadaki konsolların hepsi, birbirinden farklı. Donanım olarak bir konsol, diğer konsoldan daha yüksek olabiliyor. Mesela Xbox One X, şu an dünyanın en güçlü konsolu ama Xbox One ile aynı performans değerine sahip. Peki, neden? Bu, büyük bir ihtimalle oyuncular arasında eşitliğin sağlanması için. Tabii durum böyle olunca oyuncular, Bungie ekibinin FPS yerine oyunun grafiklerinin arttırılabileceğini düşündü Xbox One X üzerinde. Çünkü konsol oldukça güçlü ama oyuncuların bu hayali de suya düştü. Çünkü yapılan son açıklamalara göre Bungie, Destiny 2 ile özel bir Xbox One X desteği vermeyecek. PlayStation 4 Pro, içinse durumlar farklı olabilir.

Bungie, Destiny 2 ile özel bir Xbox One X desteği vermeyecek

Oyunun baş tasarımcısı olan Lars Bakken, vermiş olduğu bir röportajda bahsetti bu konudan. Yapılan açıklamalara göre bunun sebebi, Bungie ekibinin amacının tüm Xbox One konsollarında, Destiny 2 oyununun aynı seviyede olması. Yani, oyunu oynayacak olan bir oyuncu, Xbox One üzerinde de, Xbox One S üzerinde de, Microsoft ekibinin en yeni konsolunda da aynı görünecek. PlayStation 4 Pro üzerinde ise oyunun ekstra özelliklere sahip olması bekleniyor. Bu özellikler, tabii ki FPS değeri üzerinde olmayacaktır ama PlayStation 4 Pro kullanıcıları, daha üstün grafiklere sahip olabilir. Bu konu hakkında hiçbir resmi açıklama bulunmuyor.

Tüm bunların haricinde, Sony sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Ubisoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Bethesda sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, Microsoft sunumu sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza, EA Play 2017 sırasında gösterilen tüm oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör