Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 01.08.2018

Bungie’nin resmi internet sitesini takip eden kişiler zaten Destiny 2 Solstice of Heroes etkinliğinin geleceğinden uzun süredir haberdar. Bizde yazdığımız yazıda, etkinliklerin neler içereceğine dair bilgiler paylaşmıştık. Bungie, resmi YouTube sayfasına yüklediği 35 saniyelik kısa tanıtım videosunda ise aktardığımız bilgilerin görselleştirilmesi söz konusu. Gardiyanlar, kutlamalara hazırlanın! 31 Temmuz 108’de başlayıp 28 Ağustos 2018’e kadar etkinlikle Dominus Ghaul’u defetmenin yıl dönümünü kutluyoruz. Silahlarınız, süper yetenekleriniz ve Ghost’unuz hazırsa siz de hazırsınız demektir.

Bungie, Destiny 2 Solstice of Heroes etkinliği için bir tanıtım videosu paylaştı

Bungie, Destiny 2 Solstice of Heroes etkinliği için tanıtım videosu paylaştı

Destiny 2 Solstice of Heroes etkinliğiyle birlikte bizleri neyin karşılayacağını az çok biliyoruz. Bu yüzden bunları tekrar etmek yerine bunları nasıl yapacağınızı anlatmak istiyoruz. Etkinlikle gelen şeylerden biri de Redux görevleri. Redux görevleri, ana senaryo işlenirken yaptığımız görevlerin tekrardan bir ele geçirilmesiyle oluşuyor. Tasarımları ve zorluk seviyeleri değiştirildi. Bu nedenle maksimum Power seviyesine ulaşmanızda fayda var. 1.2.3 güncellemesiyle Destiny 2, prestij raidlere merhaba dedi. Bu raidlerde oyundaki diğer etkinliklere nazaran 400 Power seviyesinde eşyalar düşüyor.

Raid yapamadıysanız ya da 400 Power eşya düşürmediyseniz hiç sorun değil. Sizin için görevler bir miktar daha zorlayıcı geçecektir doğru. Fakat prestij raidler yapılmadan ulaşılan maksimum Power seviyesi olan 385 bizim için kritik bir değer. Daha fazla, daha güçlü ve daha güzel ödüller istiyorsanız olabildiğiniz en yüksek Power seviyesinde olmanız şart. Tahminimizce Destiny 2 Solstice of Heroes etkinliğiyle gelen zırh seti için bol bol Redux görevlerinden yapacağız. O sebeple yüksek seviye olmak önemli.

İkinci yapılması gereken şeylerden biri ise bol bol bounty adı verilen ödül görevlerinden yapmak. Hem verdiği jetonlar olarak, hem Legendary Engram düşürme ihtimali olarak, hem verdiği tecrübe puanı olarak etkinlikte size en çok yardım edecek etmenlerden biri de bu ödül görevleri olacak. Gerçek parayla satın alınabilen Solstice Engram temin etme hızınızı arttıracak. Böylelikte sizde kozmetik eşyalar için bolca para harcamak zorunda kalmazsınız. Ayrıca tahminlerimize göre Destiny 2 Solstice of Heroes ile birlikte gelecek olan Moments of Triumph içerisinde sizden belli sayıda ödül görevi yapmanızı isteyecek.

Bungie, Destiny 2 Solstice of Heroes etkinliği için bir tanıtım videosu paylaştı

Destiny 2 Solstice of Heroes zırh seti prensibi

Diyelim ki Destiny 2 Solstice of Heroes etkinliğinin görevlerini hızlıca bitirdiniz. Gerekli koşulları da yerine getirdiğiniz zaman tebrikler zırh setini topladınız. Diyelim ki etkinlik zırhlarının görünüşünü sevmiyorsunuz ve kendi kullandığınız eşyalara basmak istiyorsunuz. Sakın ha yapmayın! Çünkü prestij raidlerde gördük ki düşürdüğümüz 400 Power eşyalar Exotic nadirliğindeki eşyalar hariç olmak üzere, hiçbir ekipmana Infuse olmuyor; seviyesi artmıyor. Üstelik eşyanızı kırdığınız için de elde var sıfır.

Destiny 2’nun orijinal sürümünde Ikora’yla bizi çok muattap etmeyen Bungie, bunun acısını çıkarmak istiyor olacak ki bütün etkinlik boyunca Ikora’nın yanında olacağız. Etkinlik görevlerini ve zırh setini emin edeceğimiz heykel, Ikora’nın yanında olacak. Ayrıca tanıtım videosunda da belli oluyor ki Ikora sayesinde fazladan mücadelelerle boğuşacağız. Üstelik Destiny 2 genişleme paketlerine sahip olmayanlara güzel haber! Etkinlik genişleme paketinizin olup olmamasına bakmadan, oynayan herkes için tamamen ücretsiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.