Bungie, Destiny 2 içerisindeki oyuncuların mikro ödemeler ile gelişmesini istiyor

Bungie, Destiny 2 içerisindeki oyuncuların mikro ödemeler ile gelişmesini istiyor

Sevgili Bungie Bey, ne yapıyorsunuz?

Halo ve Destiny gibi seriler ile karşımıza çıkmış olan Bungie, şu an Activision ile Destiny serisi üzerinde bir anlaşmaya sahip. Yani, oyunu Bungie yapıyor; Activision ise dağıtımcılığı üstleniyor. Bugün ise kararın kimden çıktığını anlayamadığımız bir durum ile karşılaştık. Destiny 2 geliştiricileri, kendi resmi internet siteleri üzerinde yeni bir çalışan aradıklarını belirtti. Bu çalışanın görevi ise Destiny 2 içerisindeki oyuncularının ilerlemelerinin mikro ödemeler ile çalışmasını sağlamak olacak gibi görünüyor.

Bungie, Destiny 2 içerisindeki oyuncuların mikro ödemeler ile gelişmesini istiyor

Bungie ekibi, bahsettiğimiz iş ilanında kıdemli bir oyun ilerleyişi tasarımcısı arıyor. Bu tasarımcının görevlerinden bir tanesi de oyuncuların ilerlemelerinin Bright Engram ile çalışmasını sağlamak. Bright Engram ise bildiğiniz üzere Destiny 2 oyununun mikro ödeme ögesi. Bu Bright Engram içerisinde sadece kozmetik ögeler bulunuyor ve oyunculara pek de bir oynanış avantajı sağlamıyor. Fakat ekibin iş ilanı bize pek de masumca gelmiyor. Çünkü, oyuncunun oyun içerisindeki ilerleyişinin Bright Engram ile birleştirilmesinden bahsediliyor.

Belli ki geliştirici ekibin amacı, Bright Engram ve Eververse sistemlerini seriye iyice yedirmek ve bu sistemlere bir ilerleyiş ekleyebilmek. Muhtemelen Destiny 2, bahsettiğimiz bu durum için bir deneme tahtası olacaktır ve serinin final oyunu olan Destiny 3 içerisinde de Eververse ve Bright Engram ögelerini tam gelişmiş halde göreceğiz. Umuyoruz ki Bungie, mikro ödemeler ile çok içli dışlı olmaz ve oyuncular yeni bir kriz ile karşılaşmaz. Şu an bile oyuna gelen ilk ek paket sayesinde birçok önemli etkinlik, ek paket satın almayan oyunculara kapatıldı. İlk oyunda böyle bir şey yapılmamıştı. Ekibin amacını ne yazık ki anlayamıyoruz ama serinin kötü bir yola saptığı çok net.

1 kişiye çekiliş ile Star Wars Battlefront II (PlayStation 4) veriyoruz

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın