Bungie resmi açıklamayı yaptı, Destiny 2 oyununa eski karakterler taşınmayacak

Bungie resmi açıklamayı yaptı, Destiny 2 oyununa eski karakterler taşınmayacak

Tüm özel eşyalar ilk oyunda kalıyor ama saç tipimiz, ten rengimiz, ikinci oyuna geçiyor.

Destiny serisinin geliştirici ekibi olan Bungie, her Cuma günü olduğu gibi, bu Cuma da bir güncelleme yayımladı kendi oyunları için. Bu güncelleme, bir önceki güncellemelerden farklıydı çünkü resmi olarak ilk Destiny oyununun sonu getirildi ve ikinci oyun hakkında konuşuldu. Dilerseniz öncelikle ilk oyunun sonundan bahsedelim. Açıklamalara göre, ilk oyunun sonu, son bir etkinlik ile gelecek. Age of Triumph isimli bu etkinlikten sonra oyuna olan tüm destek çekilecek fakat merak etmeyin; oyun, oynanabilir olarak kalmaya devam edecek. Sunucular kapatılmayacak yani. Dilerseniz şimdi de, haberimizin devamında Destiny 2 yapıtından ve o yapıta, ilk oyundan geçebilecek şeylerden bahsedelim.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bungie resmi açıklamayı yaptı, Destiny 2 oyununa eski karakterler taşınmayacak

Bungie ekibi yayımladığı güncellemede ilk olarak, “Devam oyunları, her oyuncu için yeni bir başlangıç, yeni bir macerayı temsil eder. Keşfedecek yeni evrenler, anlatılacak yeni hikayeler, kazanılacak yeni güçler, kazanacak yeni ganimetler ve çok daha fazlası… İlk oyundaki eşyalar, silahlar, Eververse ile ilgili ögeler ve para birimleri, devam oyununa taşınmayacak.” dedi. Yani oyun içerisinde kazandığımız hiçbir şey, devam oyununda olmayacak. Peki, neler taşınacak? Bungie onlardan da, “Biliyoruz, siz de bizler gibi, yarattığınız Gardiyanlar’ınıza çok bağlandınız. Bu yüzden karakterinizin dış görünüşünü tutmayı planlıyoruz. Eğer ilk oyunda 20. seviyeye ulaştıysanız ve ana senaryoyu bitirdiyseniz, karakterinizin tüm dış görünüşleri, ikinci oyuna aktarılabilecek.” şeklinde bahsetti. Tabii burada bahsedilen dış özellikler, saçlar, ten rengi ve yüz işaretleri gibi şeyler. Zırhlarla alakalı ögeler değil.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Eğer sıkı bir Destiny oyuncusuysanız, Destiny 2 oyununda sizi bazı sürprizler bekliyor olabilir. Bungie ekibinin açıklamasına göre, kıdemli oyunculara, ikinci oyunda bazı özel ödüller verilecek yaptıkları başarılar ile alakalı olarak. Şimdilik serinin ilk ve ikinci oyunu hakkında bildiğimiz her şey bu kadar fakat geliştirici ekip söz verdi, yakın bir zamanda devam oyunu hakkında yeni bilgilerin sahibi olabileceğiz. İlk oyunu, çıktığı günden, 1 sene boyunca oynamış biri olarak, Destiny 2 için pek heyecanlanmadım fakat Bungie ekibinin 2. oyunda neler yaptığını gerçekten merak ediyorum.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.