Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 13.07.2018

Bungie, Destiny 2 Forsaken için detaylı bilgileri sık sık hayranlarıyla paylaşıyor. Twitch yayınlarından itibaren Bungie; E3 2018 etkinliği, basın açıklamaları gibi platformlardan Destiny 2 Forsaken ile alakalı olan bilgileri paylaşarak genişleme paketine olan heyecanı her daim yüksek tutmaya çalışıyor. Bu sefer de Bungie, sınıflar için gelecek olan bütün süperleri detaylandırdığı ve gösterdiği röportajı Game Infomer’la düzenledi. Resmi kanalda yayınlanan videoyla birlikte açık dünya tasarım lideri Claude Jerome, yer yer Destiny 2 Forsaken görüntüleri kullanarak detayları oyuncularla paylaştı.

Bungie, Destiny 2 Forsaken için getirilecek bütün süperler hakkında bilgi verdi

Bungie, Destiny 2 Forsaken için getirilecek bütün süperler hakkında bilgi verdi

Oyunda bulunan üç sınıf ve üç element hasarı için yenilikler videoda listelenmiş durumda. Değişiklikler acayip şekilde eğlenceli görünüyor. Titan oyuncuları eskisine nazaran artık düşmanlarını daha uzak mesafelerden alt edebilecek. Bunun tam tersi olarak Hunter oyuncuları da düşmanlarla daha yakın mesafeden çatışmaya girebilecek. Sınıfların çeşitlendirilmesi konusunda da Warlock’lar büyücü kimliğine nazaran destek tipi karaktere daha çok yaklaştırıldı.

Titan

Solar

 • Titanlar oyun içerisindeki yakın dövüş için atadığı tuşa bastığı anda süperinden hariç olmak üzere küçük bir çekiç fırlatıyor. Bu fırlatılan çekiç ufak bir patlamaya da yol açıyor. Çekiç fırlatıldıktan sonra yere düşüyor ve eğer bu çekici yerden alabilirseniz düşmanlarınıza tekrar fırlatabilirsiniz.
 • Yeni gelen beceri ağacıyla birlikte süper yeteneği çekiç fırlatmanın yerine kocaman bir çekiçle etrafa saldırmaya bıraktı. Bu çekici güçlendirmek adına şarj edip saldırabilir, havadan yere inerek hasar verebilir ve kendi etrafınızda dönerek düşmanlarınızı alt edebilirsiniz.

Void

 • Yeni yakın dövüş özelliği sayesinde artık Titanlar, düşmanlarını işaretleyebiliyor. İşaretlemesi sayesinde hem düşman bir miktar daha fazla hasar alıyor hem de o düşman öldürüldükten sonra etrafında void patlamalara sebep oluyor.
 • Süper yeteneğine güçlendirme getirildi. Kalkanlı bir halde, dostlarını korurken göz göze geldiği düşmanlara ciddi ve ağır bir şekilde zırhlarını azaltıyor. Dostlarını korumak için yarattığı alan ise daha geniş bir duvar olacak şekilde güncellenmiş.

Arc

 • Shoulder Charge ile meşhur sınıfın bu element ağacında ise yakın dövüş için kullanmış olduğu yumruk şekli ilk oyunu oynayanların hatırlayacağı bir şekle geldi. Death From Above’a benzeyen bir formülle oyunda yer buldu. Yumruğunu bir süre bekleterek şarj ettikten sonra havadan bir saldırı yapıyor. Death From Above’dan en büyük farkları ise süperinizden harcamamanız fakat bununla birlikte daha az hasar ve alana hasar vermeniz olarak göze çarpıyor.
 • Yeni süper de Death From Above’a oldukça benziyor. Yine yukarıdan aşağıya doğru atılan bir yumruk söz konusu fakat bu sefer karakteriniz hem havada olmak zorunda değil, hem de havadayken istediğiniz gibi yönlendirip falso verebiliyorsunuz.

Warlock

Solar

 • Can yenileme hızınızı ya da hasarınızı arttıran rirflerin yeniden yükleme süreleri çoğu Warlock oyuncusu için bir sorun teşkil ediyordu. Rift açıkken kullanacağınız bir enerji topu sayesinde hem riftinizi güçlendiriyor hem de yükleme süresini oldukça düşürüyorsunuz.
 • Hali hazırda sahip olduğunuz riftlerden çok daha geniş ve güçlü bir rift açıyorsunuz. Dawnblade kılıcını yere sapladıktan sonra sol tarafta sahip olduğunuz güçlendirmeleri ve süresini görebileceğiniz şekilde tasarlanmış.

Void

 • Süperinizi aktif ettiğinizde hareket hızınızın düşmesi sonucu etrafınızdaki düşmanlara hasar verebildiğiniz bir şekle bürünüyorsunuz. Süper tuşlarına ne kadar uzun süre basılı tutarsanız daha geniş ve fazla hasar verme seçeneğiniz de var. Ayrıca süperiniz karakterinizin ileri atılabilme kabiliyetini arttırıyor.

Arc

 • Süper olarak elinizden çıkan bir lazer eşliğinde düşmanlarınıza hasar verebilirsiniz. Menzili çok uzun olan bu süperi bölüm sonu canavarlarına hem uzaktan hem de ani hasar vermek için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Hunter

Solar

 • Yukarıdan geniş bir alana iki kez patlayan bıçaklar fırlatan bir süper yeteneği Hunter için gelen bir diğer yenilik. Açık dünya tasarım liderinin dediğine göre isterseniz fırlatılan bütün bıçakları can barı yüksek bir düşmana fırlatarak ani hasar çıkartın, isterseniz de farklı yönlere fırlatarak etraftaki düşmanları temizleyin.

Void

 • İlk oyunu oynayan Hunter oyuncularına bu süper çok tanıdık gelecek. Destiny 1’da Blade Dancer adındaki süper bu oyun için arc yerine void elementiyle getirilmiş. Yaptıkları şey de hemen hemen aynı. Düşmanlar arasında hızlıca hareket ederek onları temizlemek ve daha hareketli olabilmesi için yer yer görünmez olmasıyla oynanışı en keyifli süperlerden biri.

Arc

 • Süperiniz aktifken bir yandan düşmanlarınızı alt edecek kadar agresif, kendinizi ve takım arkadaşlarınızı gelen tehditlerden koruyacak kadar savunmacı bir şekilde oynayabilirsiniz. Mızrağını aşırı hızlı şekilde çeviren Hunter’lar artık üzerine gelen mermileri bu şekilde atlatabilecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.