Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Cevdet Emre Kızılcan, Editör Yazım tarihi: 11.07.2018

Destiny 2 çıkışının ilk senesini doldurmaya yaklaşırken ilk oyundaki adeti bozmuyor. Destiny 2 Forsaken ismindeki genişleme paketi üzerinde çalışan Bungie, hikaye ve karakterler hakkında daha detaylı bilgileri resmi YouTube kanalından yayınladı. 3 dakika 15 saniyelik videoda en dikkat çekici kısım hiç şüphesiz düşmanlarımızın sanat tasarımı. Her ne kadar Fallen temelli bir ırk geliştiriliyor olsa da düşmanların giyindiği kasklar diğer ırkların kullandığı kasklara oldukça benziyor.

Bungie, Destiny 2 Forsaken hikayesi hakkında detaylı bilgiler paylaştı

Bungie, Destiny 2 Forsaken hikayesi hakkında resmi YouTube kanalında detaylı bilgiler paylaştı

İlk oyundan tanımış olduğumuz Reef’in kraliçesi Mara Sov’un erkek kardeşi Uldren Sov hikayede öne çıkan karakterlerden bir diğeri. E3 2018’de Sony konferansı sırasında yayınlanan videoyla Cayde-6’in başına gelenleri görmüştük ve bunların tek sorumlusu Uldren Sov’du. Yayınlanan videoda da Uldren Sov’u daha detaylı görme şansımız oldu. İlk oyundan görüntüler de içeren videoya baktığımızda Uldren Sov’un tasarımı bir takım farklılıklar içeriyor.

Ekibin sık sık belirttiği bir şey varsa o da Cayde-6’e karşı olan sevgileri. Bu nedenden ötürü onun ölümünü yazmak ekip için zor olmuş. Ayrıca Bungie videoyu yayınlayarak ister istemez hikayenin diğer oyunlara nazaran çok daha karanlık tonlarda geçeceğini doğrulamış oldu. Daha önceden Developer ViDoc etiketiyle video paylaşan geliştirici ekip, hikayenin geçeceği mekan olan Tangled Shore’u göstermişlerdi. Bu videoda da Tangled Shore’u derinlemesine görme imkanımız oldu.

İlk oyunu oynayanların hatırlayabileceği üzere, oyuncuların birbirleriyle iletişime girdikleri bir yer olan Reef asteroitlerinin üzerinde bulunan Tangled Shore, mor renk paleti ağlıkta olacak şekilde hazırlanmış. Geliştiricilerin de belirttiği gibi hikayenin burada başlamasının nedeni Prison of Elders ismindeki hapishaneden kaçan tutsakların ortalığı talan etmesine temellendiriliyor. Söz konusu Prison of Elders olduğunda oranın görevlisi Variks’e ne oldu ya da başına ne geldiği konusu ise oyuncular tarafından merak edilen bir diğer etmen.

Hikayenin yanı sıra yeni raidten de bilgiler var. The Dreaming City ismi uygun görülen raidin en büyük iddiası bölüm sonu canavar sayılarıyla alakalı. Bizlere, “Herhangi bir raidten daha çok canavar içerecek.” sözünü veren Bungie, aynı zamanda raid için hikaye anlatımında da rol oynayacağını söyledi. Öte yandan oyuncular, ana senaryo görevleri bitmeden raide erişemeyecek fakat Bungie adeti bozmayıp raidi genişleme paketi çıktıktan bir hafta sonra yayınlayacak. Destiny 2 Forsaken, 4 Eylül 2018 tarihinde PS4, Xbox One ve PC için çıkışını gerçekleştirecek.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.