Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 31.08.2021

Sevilen korku oyunu Dead Space için Remake gün geçtikçe yaklaşıyor. Birkaç aylık sessizliğin ardından bugün oyun hakkında yeni detaylar göreceğiz. EA Motive Studio, bugün bir canlı yayında Dead Space Remake "erken bir bakış" gösterimi paylaşacak.

Twitch üzerinden canlı olarak izleyeceğiz

Şirket, Twitter üzerinden "Motive Studio'daki tutkulu ekip, Dead Space'in gelişimine çok erken bir bakış için sizi bir araya getiriyor" şeklinde bir açıklama yaptı. Üstelik canlı yayın Twitch üzerinden izlenebilecek. Yayın saati ise TSİ ile 20.00 olacak. Canlı yayına buradan ulaşabilirsiniz.

EA, Temmuz ayında kısa bir teaser fragmanı ile Dead Space  Remake'i bize duyurmuştu. Oyun, Eski Assassin's Creed Valhalla oyun direktörü Eric Baptizat tarafından yönetiliyor. PS5, Xbox Series X/S ve PC için çıkacak oyun, EA Motive tarafından geliştiriliyor. Ek olarak Şirketi Star Wars Squadrons ile hatırlayabilirsiniz.

Sıfırdan Frostbite motoruyla inşa edilen oyun, orijinal oyundan kesilen içeriği ve devam filmlerinde tanıtılan özellikleri içerebilecek. Bunun yanında “gelişmiş bir hikaye, karakterler, oyun mekaniği ve daha fazlasını” sunmayı vaat ediyor. EA'nın bu ayın başlarında yaptığı ilk çeyrek kazanç çağrısı sırasında, şirkete oyun hakkında daha fazla bilgi sunup sunamayacağı merak konusuydu. EA CEO'su Andrew Wilson, "Dead Space hakkında çok küçük bir fragman ya da hakkında bir ön izleme dışında, bu konuda paylaşabileceğimiz bir şey yok" dedi.

"Kataloğumuzdaki harika oyunlardan biri olduğunu söyleyebilirim. Mevcut oyuncular ve yeni nesil oyuncular bir araya geri getirmek için olağanüstü bir talep oldu. Zaman içinde bunu portföye eklemekten heyecan duyuyoruz. Aynı zamanda geliştirme devam ettikçe daha fazlasını paylaşabileceğiz."

Dead Space duyuru fragmanı.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.