avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 10.04.2018

Haftalık yeni serimizin ikinci bölümü, bu sefer vampirlerden ve vampirlerin göğüslerinden bağımsız olarak devam ediyor. Bu haftaki yazımızda da sizlere hoşuma ve bana ilginç gelen konsept tasarımları sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Bu hafta sizlere göstereceğim konsept tasarımlara hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz ama önce bir özet geçmek istiyorum. Bu haftaki galerimizde, gelecekte karşımıza çıkabilecek bir spor dalı, ilginç karakter tasarımları, oldukça detaylı silah konseptleri ve daha önce Shadow of Colossus ile karşımıza çıkmış olan Bluepoint Games ekibinin çevre tasarımları bulunuyor. Dilerseniz şimdi galerimize başlayalım!

Bu spor dalının acilen hayatımıza girmesi lazım

Santiago Betancur – Spartan

Bu haftaki galerimize bir karakter tasarımı ile başlayalım. Santiago Betancur tarafından tasarlanmış olan Spartan, aslında bizlere ZBrush programının yeni özelliklerini de gösteriyor. Ayrıca tasarımcı, Octane isimli motoru da yeni yeni keşfetmeye başlıyor bu tasarım ile. Bize soracak olursanız, kendisi oldukça güzel bir karakter oluşturmuş. Ayrıca söylemeden geçmeyelim, bu karakterin tüm tasarımları değil de, kaskının kapalı olduğu hali nedense bizlere Death Stranding oyununu hatırlattı.

Mak Malovic – Sci-Fi Locker Room

Mak Malovic, daha önce Shadow of Colossus oyununu PlayStation 4 platformuna getiren Bluepoint Games ekibinin baş çevre tasarımcısı. Yani kendisi oldukça yetenekli ve deneyimli. Zaten kişinin bu yeteneğini ve deneyimini, Sci-fi Locker Room isimli çalışmasından da görebiliyoruz. Sci-fi Locker Room isimli çalışmada, bizlere hafiften Prey oyununu hatırlatan bir çevre görüyoruz. ZBrush, Maya, Quixel Suite, Unreal Engine, Substance Painter ve Substance Designer uygulamaları ile üretilen bu detaylı çevre tasarımları, gerçekten bir video oyununda kullanılmalı diye düşünüyoruz.

Vladymyr Dolg – Katushka

Sırada da, Overwatch veya Paladins gibi bir video oyununda rahatça yer bulabileceğini düşündüğümüz bir karakter tasarımı bulunuyor. Bu karakterin adı Katushka ve kendisi Vladymyr Dolg tarafından oluşturuldu. Serbest çalışan bir konsept tasarımcı olan Vladymyr Dolg, anlaşılan soğuğu ve şekerleri oldukça seviyor.

Geoffroy Thoorens – Debt Warfare

Şimdi sizlere göstereceğimiz konsept tasarımı ise, yazımızın başlığına kadar taşınmış olan bir tasarım. Geoffroy Thoorens isimli bir ressam tarafından oluşturulmuş olan bu tasarımın adı Debt Warfare. Tabii yine de bu tasarım tamamen Geoffroy Thoorens ismine ait değil. Çünkü açıklamalara göre konsept tasarımdaki robotlar orijinal olarak Brian Sum isimli bir sanatçıya ait. Peki, ne yapıyor o robotlar? Anladığımız kadarıyla, her robot bir ülkeyi temsil ediyor ve bu robotlar dövüşüyor. Ayrıca robotlar dövüşürken, binlerce, belki de milyonlarca insan bunu izliyor. Yani ortada bir spor mevzusunun döndüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz sanırım.

Lennard Claussen – Sci-Fi Flamethrower

Sırada ise Beier Virtual Architecture ile çalışan Lennard Claussen isimli bir sanatçı tarafından tasarlanmış Sci-Fi Flamethrower var. Adından da anlayabileceğiniz gibi bu silah bir alev silahı ama biraz daha bilim kurgu temelli bir tasarıma sahip. Tabii bu projenin tek başına Lennard Claussen tarafından yapıldığını da söyleyemeyiz çünkü bu konseptin asıl sahibi Tipa_ Graphic ve Nicholas Cort. Her neyse, bize soracak olursanız birçok bilim kurgu temelli video oyununa uyacak bir silaha benziyor bu Sci-Fi Flamethrower. Dilerseniz kendi gözlerinizle görün bir de!

Dr. Zenith – Bloodsport Beatdown’s Alexis

Bu yazımızda sizlere göstereceğim üçüncü karakter ise Bloodsport Beatdown’dan Alexis olarak geçiyor. Kendisini kısaca, “Resim yapıyorum.” şeklinde tanıtan Dr. Zenith tarafından oluşturulmuş olan Alexis karakterindeki detay seviyesini görmemek mümkün değil. Zbrush Marvelous Designer ve Keyshot ile geliştirilen bu karakter, sanki Tekken evreninden çıkmış gibi görünüyor be.

Gonzalo Olivares – Gewehr 41 Walther

Silah tasarımı konusunda artık usta bir isim haline gelmiş olan Gonzalo Olivares, geçtiğimiz senelerden kalma projesini daha yeni internet alemine ekledi. Bu proje ise tabii ki bir Gewehr 41 Walther. Zbrush kullanılarak tasarlanmış bu silah, Unfold3D ile video oyunlarında kullanılmaya hazır bir hale getirilmiş.

Hoşumuza Giden Diğer Tüm Şeyler

Son olarak da hoşumuza giden diğer tüm şeyleri sizlere toplu olarak göstermek istiyoruz. Hemen aşağıdaki galerimizde sırayla Absalom Station, The Fallen Knight, 多肉城系列, Morrigan Le Fay ve Charcoal projelerini görebilirsiniz. Bu çalışmalar da yine aynı sıra ile Leon Tukker, Hui Zou, Tiziano Zhou, Jessica Oyhenart ve Vadim Sadovski tarafından yapıldı. Açıkçası bana soracak olursanız, ben tüm bu konsept tasarımlardan favorim, en sondaki Charcoal. Nedendir bilmiyorum, bu tip şeyleri seviyorum sadece. Ayrıca 多肉城系列 isimli çalışma da oldukça güzel bir şeye benziyor. Yalnız bu çalışma için açıklamalar İngilizce olmadığı için hiçbir şey anlamıyoruz…

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.