Bu sene içinde PlayStation 4 Pro fiyatı düşebilir

Bu sene içinde PlayStation 4 Pro fiyatı düşebilir

Sony böyle bir adım atarsa, Project Scorpio ile alakalı olacaktır.

Sony, şu sıralar konsol satışları ile oldukça memnun. Fakat bu memnuniyet sonsuza kadar sürmeyebilir çünkü 2017 sonunda Microsoft, Project Scorpio isimli konsolunu piyasaya sürecek. Bu konsol, doğal olarak PS4 Pro konsoluna rakip olarak gelecek. Microsoft, yeni konsolunu hangi fiyatla satacak henüz bilmiyoruz ama ünlü bir analist olan Michael Pachter, Sony ekibinin, PlayStation 4 Pro üzerinde kalıcı bir fiyat indirimine gideceğini düşünüyor. Bu fiyat indirimi de Project Scorpio konsoluna karşı atılan bir adım olacak tabii.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bu sene içinde PS4 Pro fiyatı düşebilir

Michael Pachter, “Bence, Project Scorpio çıkmadan en geç 1 ay önce, PS4 Pro fiyatı 400 dolardan, 350 dolarak düşecek. Büyük bir ihtimalle Sony bu fiyat indirimini E3 2017 sırasında duyuracak. Sony, karşılarına çıkan fırsatları çok güzel bir şekilde değerlendiriyor ve bu sefer fırsatı Microsoft verecek.” dedi konu hakkında. Bize soracak olursanız, ünlü analist bu açıklamasında haklı olabilir. Çünkü geçmişte de Sony böyle bir adım atmıştı. Orijinal Xbox çıkmadan aylar önce, orijinal PlayStation konsolunun fiyatı 100 dolarlık kalıcı bir indirim ile düşürülmüştü.

Microsoft ile Sony konferansları arasında en azından 20 saatlik bir boşluk olacak. İlk olarak Microsoft sunum yapacak ve Project Scorpio tanıtımı gerçekleştirecek. Bu tanıtım sırasında konsolun fiyatı da açıklanacak. Bu, Sony için büyük bir avantaj olabilir. Ekip, arada kalan boş zamanda durumu tartışabilir ve ona uygun bir şekilde E3 2017 sırasında PlayStation 4 Pro fiyat indirimi duyurulabilir.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.