Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Talha Şahin, Editör Yazım tarihi: 04.04.2019

Borderlands 3, geçtiğimiz günlerde resmi olarak duyurulmuştu ve sadece Epic Games mağazası üzerinden satın alınabileceği, paylaşılan haberler neticesinde anlaşılmıştı. Bugün ise Borderlands serisinin son oyununun çapraz platformu desteklediği görüldü. Oyunla ilgili daha fazla bilginin bugün gelmesi bekleniyordu ve öyle de oldu. Borderlands 3, şu an Microsoft Mağazası platformundan ön sipariş ile satın alınabilir durumda. Aynı zamanda, siteye baktığımızda etiketler kısmında çapraz platform desteklediği apaçık bir biçimde yazıyor. Randy Pitchford, daha önce konu ile ilgili bir gönderi paylaşmıştı. Ona göz attıktan sonra diğer detaylara geçelim.

Borderlands 3 Microsoft, Xbox ve Epic Games arasında bir ortak oyun olabilir

Randy Pitchford, Twitter üzerinden paylaştığı gönderi ile, “2K ekibinin verdiği kararlar bir yana, ben ve Gearbox’taki ekibimiz olarak, platformlar arası oyun oynama konusuna oldukça ilgiliyiz. Bunun gerekli olduğunu ve Epic Games firmasının liderliği ile, çapraz platform konusunda çıkarlarımızın ortak olduğunu düşünüyoruz.” demişti. Şimdiye kadar Gearbox firmasından herhangi bir açıklama yapılmadı. Microsoft Mağazası resmi sitesi üzerinden, siz de desteklediğini görebilirsiniz ancak bir de uyarı yapalım. Sitede dili Türkçe yaptığınızda oyun bulunamıyor.

Borderlands 3’nin çapraz platform desteği resmileşirse işin içinde yüksek ihtimal ile Microsoft, Xbox ve Epic Store olacaktır. Bu tür bir işbirliğini daha önce Sea of Thieves oyununda görmüştük. Rare firması Microsoft kuruluşunun bir dalı, bu yüzden aynı platformlara çıkması oldukça normal. Borderlands 3 oyununda da bu tip bir çalışma görmek son derece mümkün. Önümüzdeki günlerde daha fazla bilgi paylaşacakları da belli. Biz de bu haberleri sizlere an be an aktaracağız. Bu yüzden beklemede kalın.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.