Bluehole, 15 PUBG hile geliştiricisinin daha tutuklandığını doğruladı

Bluehole, 15 PUBG hile geliştiricisinin daha tutuklandığını doğruladı

Hile geliştiricilerine verilen cezalar her geçen gün artıyor.

PUBG geliştiricisi Bluehole, hile geliştirme suçundan Çin’de 15 kişinin daha tutuklandığını doğruladı. Bluehole, Steam üzerinden yaptığı açıklamada “Bildiğiniz üzere PUBG’deki hile kullanımını sonlandırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Amacımız oyunculara hilelerden tamamen arındırılmış bir oyun deneyimi sunmak.” dedi. Hileye karşı önlemlerini geliştirtirdiklerini belirten Bluehole, hile geliştiricilerine yakalamak için ortaklıklar kurduklarını ve yargı makamları ile çalıştıklarını ifade etti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PUBG Bluehole

Yapılan soruşturmalar sonucunda 25 Nisan tarihinde 15 şüpheli PUBG oyunu için hile geliştirme ve satma suçundan tutuklandı. Yakalanan 15 hile geliştiricisi 5.1 milyon dolar (20.9 milyon Türk lirası) para cezasına çarptırıldı. Geliştiriciler, açıklamada bahsedilen hile yazılımlarının Truva atı gibi zararlı yazılımlar içerdiğini belirtti. Bu hile yazılımlarının kullanıcıların verilerini yasa dışı yollarla okumak ve değerli verileri çalmak için kullanıldığını saptadıklarını bildirdi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Hile önleme şirketi BattlEye, 5 Şubat’ta Twitter hesabından yaptığı açıklamada sadece Ocak ayı içerisinde 1 milyonun üzerinde kullanıcının hile yazılımı kullandığını saptadığını ve bu kullanıcıları süresiz olarak uzaklaştırdığını bildirmişti. Bluehole en son açıklamasında “Oyuncularımız adil koşullarda rekabet edebilene kadar hileyle olan mücadelemize devam edeceğiz.” diyerek hile kullanımına karşı olan tutumunu tekrarladı.

PUBG mobil sürümünde de adil oyun yolunda engeller çıkıyor

Geçtiğimiz haftalarda mobil platformlarda da oyunculara sunulan PUBG’nin mobil oyuncu kitlesinin de çorba parasını çıkarmak için daha kolay yollara başvurduğu saptanmış. Oyuncuların Chromecast gibi yöntemler kullanarak, popüler FPS oyununu fare ve klavye ile oynadığı fark edilmiş. Görünen o ki Bluehole’un adil bir oyun deneyimi sunmak için verdiği savaşın sonunu yakın bir tarihte göremeyeceğiz.


PUBG  Satın al
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.