Blizzard Entertainment, Overwatch için harita editörü düşünüyor

Blizzard Entertainment, Overwatch için harita editörü düşünüyor

Kendi haritamızı mı yapabileceğiz?

Overwatch, çıkışını oldukça az bir içerik ile yapmıştı ve geliştirici ekip, sadece kendisinin oyuna içerik ekleyeceğini belirtmişti. Fakat söylenen bu sözler ardından Blizzard Entertainment, öncelikle oyuncuların yeni oyun modları düzenlemesine izin verdi. Oyuna eklenen yeni karakterler, özellikler, oyun modları ve kullanıcı oyun modları sayesinde, içerik olarak oyun oldukça genişledi. Oyunculara verilen bu tip özgürlükler ve çeşitli oyun özellikleri, oyuncuların aklına başka bir yeniliği daha getirmişti: Harita editörü. Yani oyuncular aslında kendi haritalarını yapmak, en azından var olan haritaları az da olsa düzenleyebilmek istiyordu. Blizzard Entertainment açıklamayı yaptı ve Overwatch için harita editörü düşündüğünü belirtti.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Blizzard Entertainment, Overwatch için harita editörü düşünüyor

Oyunun geliştirici ekibi, konu hakkında öncelikle, “Oyuncular tarafından oluşturulan içerikleri düşündüğümüz zaman, tabii ki haritaları da düşünmek zorundayız. Oyuncular, bir harita editörünü uzun zamandır istiyor ve böyle bir özellik, oyun içerisinde yok. Bu özelliğin oyunda olmamasının bir sebebi var ve bu sebep, bir süre boyunca da değişmeyecek. Bunun sebebi, oyunumuzun yeni bir oyun motoru ile geliştirilmiş olması ve yeni bir oyun motoruna böyle bir özelliğin eklenmesinin küçük bir iş olmaması. Yine de oyunumuz için bir gün harita editörü çıkartmak istiyoruz.” dedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Blizzard Entertainment açıklamalarına göre, oyun için ciddi bir şekilde harita editörü düşünülüyor ama ekip için bu, uzun vadeli bir plan. Yani yakın zamanda göremeyeceğiz. Fakat böyle bir özellik oyuna eklendiği zaman, içerik açısından çok farklı şeyleri görebileceğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Arma veya benzer tip harita editörü olan oyunlara bir göz atın ve cevabı eminiz ki kendiniz görebileceksiniz. Harita editörü, oyunlara ciddi anlamda başka bir seviye katıyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.