Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 03.03.2018

Blizzard Entertainment ekibi şu an bir FPS oyunu geliştiriyor, Warcraft veya Diablo evreninde geçen bir mobil veya PC/konsol oyunu geliştiriyor, bir de üzerine MMORTS temelli bir mobil oyun geliştiriyor. Tüm bunların üzerine ise bugün yeni bir oyun daha göründü. Haberimizde bahsedeceğimiz ve muhtemelen ekibin 4. aktif projesi olan bu oyun da bir mobil oyunu gibi görünüyor. Tabii sizlere verdiğimiz ve vereceğimiz tüm bilgilerin kesin olmadığını da söyleyelim. Tüm bunları Blizzard Entertainment ekibinin iş ilanlarına bakarak söylüyoruz.

Blizzard Entertainment ekibinin geliştirdiği ikinci mobil oyun da göründü

Blizzard Entertainment ekibinin yayımladığı yeni iş ilanlarına göre şu an ekip bir araç mühendisi arıyor, hem de duyurulmamış bir proje için. Bu iş ilanına göre, duyurulmamış proje bir mobil oyunu ve Unity oyun motoru ile geliştiriliyor. Ayrıca oyunun tipi de RYO olarak görünüyor. Ekibin geliştirdiği diğer mobil oyun da Unity motoru ile geliştiriliyordu ama o oyunun türü MMORTS idi.

Bu iş ilanında değil ama diğer iş ilanlarında Blizzard Entertainment yine bir mobil oyun için çalışan arıyordu. Eskiden, bizler tek bir mobil oyun projesinin olduğunu düşünerek, her iş ilanını tek bir oyun ile bağdaştırmıştık. Fakat görülen o ki, ortada iki proje var. Bu durumda, geliştirilen MMORTS oyununun aslında Warcraft evreninde geçeceğini rahatlıkla söyleyebiliriz çünkü Warcraft, en iyi RTS türüne uymakta. Ayrıca şirketin yetkilileri bundan birkaç sene önce Overwatch ve StarCraft markalarının, mobil platforma uygun olduğunu belirtmişti. Şu an geliştirilmekte olan ikinci mobil oyun projesi de belki Overwatch veya StarCraft evreninde geçen bir RYO olabilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.