Blizzard Entertainment ekibinin yeni FPS oyunu tekrar gün yüzüne çıktı

Blizzard Entertainment ekibinin yeni FPS oyunu tekrar gün yüzüne çıktı

Oldukça ilginç bir FPS oyunu olacak gibi.

Blizzard Entertainment bünyesinde şu an birkaç aktif proje bulunuyor. Bu projelerden bir tanesinin FPS oyunu, bir tanesinin de mobil platformlar için geliştirilen MMORTS oyunu olduğunu biliyoruz. Tabii bu iki proje haricinde, daha önceden Blizzard Entertainment ekibinin 3. projesinin de olduğu da belirtiliyordu fakat 3. proje hakkındaki söylentiler zamanla sessizliğe büründü. Her neyse, bugün ise bahsettiğimiz FPS projesi hakkında ortaya yeni bilgiler çıktı. Ekibin verdiği yeni iş ilanına göre bu FPS oyununda sürülebilir araçlar bulunabilecek.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Blizzard Entertainment ekibinin yeni FPS oyunu tekrar gün yüzüne çıktı

Piyasaya sürdüğü neredeyse her oyunla büyük başarı yakalayan, efsanevi oyunları bünyesinde barındıran ve büyük bir oyuncu kitlesine ulaşan Blizzard Entertainment firmasının yeni iş ilanı merak uyandırdı. İlanın içeriğinde, henüz duyurulmayan bir proje için birincil kişi oyun motorunda, araç yaratma ve araç kullanımı dinamiklerinde tecrübeli oyun mühendisi arandığı belirtiliyor. Ayrıca aranan adayın; fizik, animasyon ve kameralar gibi diğer oyun mekanikleriyle etkileşim kurabilecek deneyimi barındırması bekleniyor. Blizzard Entertainment yeni ekip arkadaşını arayadursun, verilen bu ilan bile oyuncuların heyecanlanmasına yol açacak, gelecek yeni Blizzard Entertainment oyununa dair soru işaretleri günden güne yayılacaktır.

Şu an geliştirilme aşamasında olan bu FPS projesinin henüz hangi evrende geçeceği net olarak bilinmiyor fakat Blizzard Entertainment, daha önceki iş ilanlarında aktif olan 2 projesinin StarCraft ve World of Warcraft evreninde geçeceğinin ipucunu vermişti. Tabii bu ipuçları, FPS projenin bu iki evrenden birine ait olacağını net olarak işaret etmiyor. Daha önceki haberlerimizde, MMORTS projesinin World of Warcraft evreninde geçebileceğini sizlere söylemiştik. Bu durumda geriye StarCraft markası kalıyor ve bu markaya bir FPS oyunu geliştirildiğini biz pek düşünmüyoruz. StarCraft ve World of Warcraft evreninde geçecek bir FPS oyunu haricinde, aslında ihtimaller arasında Overwatch 2 de bulunuyor fakat Blizzard Entertainment, sadece birkaç senelik destek ardından orijinal Overwatch oyununu bırakır mı, pek bilemiyoruz. Bu yüzden sizlerin de yorumlarını merakla bekliyor olacağız.

Bu içerik Emrah Subaşı ile birlikte üretilmiştir. 

1 kişiye çekiliş ile Dead Rising 4: Frank’s Big Package (PlayStation 4) veriyoruz

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.