Blizzard, henüz duyurulmamış bir Diablo oyunu üzerinde çalışıyor

Blizzard, henüz duyurulmamış bir Diablo oyunu üzerinde çalışıyor

Yapılan bir iş listelemesi, bizi bu sonuca ulaştırıyor.

Blizzard, hayranlarını heyecanlandırarak yeni bir Diablo duyusunu E3 2018 sırasında gerçekleştirebilir. Stüdyo tarafından paylaşılan yeni bir iş ilanına göre, serinin henüz duyurulmamış bir oyununda çalışmak üzere geliştiriciler aranıyor. Üstelik bu geliştiricinin bir “Zindan Sanatçısı” olmasının da beklendiğini belirtmeden geçmeyelim, serinin gidişatına dair önemli bir ipucu sonuçta.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Diablo Blizzard

Buradan inceleyebileceğiniz iş ilanında pek fazla detay bulunmadığını şimdiden söyleyelim. İdeal bir adayın iş arkadaşlarının olduğu ortamlara iyi uyum sağlamasının beklendiği belirtilerek ilana başlanıyor. İlanın devamında ise yine genel tanımlamalar ile Diablo serisinin karanlık atmosferine yakın olması gerektiği belirtiliyor. Tabii ki bu kişinin yaratıkları öldürmekte ve ganimet toplamakta da iyi olması gerektiğinin altı çizilmiş.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

İş ilanının daha bilgilendirici kısmına gelindiğinde ise, kompozisyon odaklı zindanlar yaratmanın sanatçının odağında olacağı söylenmiş. Bunun yanı sıra atmosferik zindan tasarımları, detaylara ve duygulara odaklanması da sanatçıdan bekleniyor. Tüm bunları gerçekleştirecek kişinin oyun alanının okunabilir olmasını sağlaması gerektiği de Blizzard tarafından belirtilen özellikler arasında yer alıyor. Maalesef, oyunda dair hiçbir bilgi bu açıklamalardan çıkarılamıyor.

Blizzard’ın yeni Diablo oyunu ne olabilir?

Her ne kadar oyunun ne olacağını tam olarak bilmesek de belirli tahminler yürütebiliyoruz. Ekip, büyük bir kadro ayırmadığı takdirde yeni bir oyunu oyunculara sunamayacaktır. Eğer büyük bir kadro yapım üzerinde çalışmıyorsa, bir mobil oyun görmemiz mümkün olabilir. Bunun yanı sıra eski Diablo oyunlarından birinin yeniden yapımının veya “Remastered” sürümünün de karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor. Konu ile ilgili daha fazla bilgi ortaya çıktıkça sizlere aktaracağız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.