Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Mahmut Emin Uluç, Editör Yazım tarihi: 30.08.2021

Son dönemlerde Blizzard’ı çok konuştuk. Şirket en son taciz olayları nedeniyle adından çokça söz ettirdi. Hatta şirketten son derece önemli yöneticiler ayrılma kararı almıştı. Ve şimdi bomba gibi bir söylenti ortaya çıktı. Söylentilere göre Blizzard, 2022 yılında kapanmaya doğru gidiyor.

Sızıntılara göre Blizzard 2022’de kapanmaya gidiyor

Blizzard’ın 2022 ve sonrasındaki olayları anlatan sızıntıya göre World Of Warcraft’ta çok ciddi değişiklikler olacak. Blizzard kapatılabilir ve yerine Insight adında tamamen yeni bir ekip kurabilir. Blizzard oyunlarına odaklı popüler fan sitesi MMO Champion‘da yayınlanan sızıntıya göre firma, 2022’nin başında dağılacak. Ve Insight adını alarak Activision Insight çatısı altında yoluna devam edecek. Ayrıca sızıntı çok önemli değişikleri de kaleme aldı. Eğer sızıntılar doğruysa Blizzard için işler hiç yolunda gitmiyor demektir. Ayrıca Diablo için çok kritik notları bizlere aktardı. Bu önemli notları Türkçeye çevirdik. Gerçekten sevilen şirket için son olası gözüküyor. 

“Diablo an itibariyle firmanın en değerli markası olarak kabul ediliyor. Diablo 4 için planlanan 3 eklenti paketi var. Diablo’nun ilk oyunu için de aynı ikinci oyunda olduğu gibi bir yeniden yapım üzerine çalışılıyor. Diablo Immortal, piyasaya çıktıktan bir yıl sonra konsollara ve PC’lere de gelecek.  Ayrıca Diablo için henüz adı konulmamış bir PVP oyunu üzerinde çalışılıyor.  Diablo’nun orijinal ekibi,  Insight çatısı altındaki değişimden -Hearthstone ekibiyle beraber- en az hasar görecek ekip olacak.”

Diğer önemli söylentilerse şu şekilde:

  • World Of Warcraft resmen maintenance(bakım-bekleme) moduna alınacak.  Shadowlands’den sonraki genişletme -10.0- için ortaya konulan çok azıcık iş, 9.3 yaması olarak 2023 yılında yayınlanacak.  Ancak 9.3, Shadowlands ile tamamen alakasız, 10.0’dan toparlanarak oluşturulmuş bir içerik olacak.
  • 2023 yılında WOTLK Classic’in çıkışıyla beraber WoW Classic sunucuları da bir veya iki sunucu da birleştirilecek. WOTLK’nın gelmesiyle daha fazla Classic WoW planları bulunmuyor.
  • Henüz adı koyulmamış, World Of Warcraft’ın yerini alacak ve Final Fantasy 14’den olabildiğince esinlenilecek yeni bir MMORPG üzerinde çalışılıyor. Bu yeni oyun, WoWda çalışmış geliştiriciler ile değil, tamamen yeni bir takım ile yapılacak.  Bu MMORPG, World Of Warcraft’ın devamı değil,  ama tamamen yeni bir hikaye ile sıfırlama hamlesi olacak. Henüz planlama aşamasında olan oyun Valansess (the Eastern Kingdoms bölgesi) ve Outland’de geçecek. Yeni MMORPG’de faction sistemi olmayacak ve hem Azeroth hem de Outland’den ırklar erişime açık olacak.
  • Mobil Warcraft MMORPG’si üzerinde 2019 yılından beli çalışılıyor ve Insight çatısı altında bu oyun da geliştirilmeye devam edecek. Bu MMORPG’nin amacı Çin’deki oyuncu kitlesini çekmek olacak ve bilgisayara yönelik geliştirilen yeni MMORPG’den bağımsız olacak. Oyunun hikayesi World Of Warcraft’a sadık olacak.
  • Hearthstone için bir spin-off projesi üzerinde çalışılıyor.
  • Overwatch’ı devam ettirme niyetleri bulunmuyor, oyununun modern kitleyi çekemediğini düşünüyorlar.  Overwatch 2 geliştirmesi durdu. Ve 2022 yılında, bu oyun için gelen yenilikleri Overwatch’a harita, yeni karakterler vb. şeklinde gelecek.  Ancak oyunun PVE modu olmayacak. Overwatch için hazırlanan Netflix serisi ise bu değişimden hiç etkilenmeden geliştirilmeye devam edecek.
  • Starcraft için yeni bir RTS veya MOBA planları yok. Marka artık tamamen bitmiş durumda.
  • Halihazırda oyunları ve karakterleri ( Sylvanas, Kerrigan veya Tracer gibi) artık insanların ilgisini çekmiyorlar. Bu yüzden Blizzard yeni bir marka üzerine çalışıyor.  İptal edilen üç projenin ardından, 2020’nin başından beri yeni bir proje üzerinde çalışılıyor. RPG türünde olacak oyunu, gelecek yılki E3 veya Gamescom’da göreceğiz.
  • Blizzconline 2022 iptal oldu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.