Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Ertuğrul Emanet, Editör Yazım tarihi: 29.01.2021

E3 2019’da duyurulan ve geçtiğimiz sene 24 Mart’ta oyuncularla buluşan Bleeding Edge cehpesinde yaprak dökümü başladı. 4’e 4 olarak online oynanan yakın dövüş odaklı oyun aslında ilk duyurulduğunda biraz da tepki çekmişti. Bilmeyenler için; oyunun geliştiricisi Ninja Theory’nin Heavenly Sword, Enslaved, Devil May Cry ve Hellblade gibi oldukça başarılı tek kişilik hikayeli oyunlardan tanındığını söylemekte yarar var.

Bu nedenle Ninja Theory’nin yeni oyunu online tabanlı bir oyun olduğunda hepimiz şaşırdık. Fakat daha sonra, Bleeding Edge duyurusuna ve ana odakları o olmasına rağmen Ninja Theory yeni gelecek oyunlarından bahsederek hepimizin ağzına bir damla bal çaldı. Henüz yeni oyunları gündemdeyken,  Hellblade’in devam oyunu Senua’s Saga, Project Mara, ve The Insight Project gibi birbirinden iddialı oyunlar duyurdular. Bu oyunların hepsinin de yeni nesilde Xbox konsollarının gücünü layıkıyla kullanmasını bekliyoruz. Her ne kadar Microsoft çatısı altına girseler ve daha büyük bütçelere kavuşsalar da 4 oyunla birden uğraşmak her ekip için oldukça zor bir iş. Özellikle de bunlardan biri, sürekli üzerinde durulan bir online oyunsa. Tüm bu etkenlerden dolayı kaçınılmaz olarak Ninja Theory; kendi Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla, Bleeding Edge’e daha fazla yeni içerik güncellemesinin gelmeyeceğini açıkladı. Yeni içerikler gelmeyecek olsa da dileyenler oyunu oynamaya devam edebilecek.

Bu kararın ana sebebi için ise Senua’s Saga, Project Mara ve The Insight Project’e daha fazla vakit ayırmaları gerektiğini söylediler. Bu üç yapımında kesin çıkış tarihleri bilinmese de 2021’de bol bol Ninja Theory ismini duyacağız gibi duruyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.