Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Black Desert Online: Vahşi karakter sınıfı rehberi

Black Desert Online: Vahşi karakter sınıfı rehberi

Savaşlarda en ön sıralarda bulunmak isteyenleri görebilir miyiz?

Black Desert Online‘a yeni başlayanlar veya tavsiye isteyen oyuncular için hazırlamakta olduğumuz rehber serimize, Vahşi karakter sınıfı ile devam ediyoruz. Oyun içerisinde bulunan diğer 3 karakter sınıfını anlattığımız rehberler, “Black Desert Online nedir?” sorusunu cevapladığımız yazımız ve çok daha fazlasını bir arada bulundurduğumuz sayfamıza, buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Lafı çok daha fazla uzatmadan, bir an önce rehberimize geçmekte fayda var.

Black Desert Online

Vahşi karakter sınıfının ne gibi artı ve eksileri var?

Vahşi sınıfı karakterler, yakın menzilli ve savunma açısından güçlü bir yapıya sahip. Ayrıca, boyut olarak da dev gibi olduklarını söylemek mümkün. Oynanış açısından, diğer karakter sınıflarına göre daha eğlenceli ve özel mekanikleri bulunuyor. Ana silah olarak çift el balta kullanan dev karakter sınıfı olan Vahşiler, diğer karakter sınıflarında olduğu gibi mana yenileyen eşyalar ile yenilenebilir olan Fury‘i kullanıyor.

Yüksek savunma gücüne sahip olan bu karakter sınıfı, PvP savaşlarında genellikle en ön sırada bulunuyor. Pek hareketli olduklarını söyleyemeyeceğimiz Vahşiler, Black Desert Online oyuncuları için 1’e 1 PvP savaşlarında bayağı sıkıntı çekiyor. Tabii, eğer birini ellerine geçirirlerse de, bitmek bilmeyen kitle kontrol yetenekleri ile fazlasıyla ürkütücü olabiliyor. Oynanış açısından ise kesinlikle çok basit olduğunu belirtebiliriz. Üzerinde ustalaşmak pek de zaman almıyor.

Vahşi karakter sınıfını kullanan oyuncuların kesinlikle aklında bulundurması gerektiğini düşündüğümüz artılar ve eksilerden de bahsetmeden geçmek olmaz elbette. Artılar konusunda, oynanış açısından kolay bir yapıya sahip oluşu, PvE açısından fazlasıyla rahat olması, grup PvP ve kuşatmalarda etkili olması, bir sürü alan etkili saldırı yeteneklerinin bulunması ve eğlenceli oynanış mekanikleri listelenebilir. Eksi olarak, aslında pek bir eksi sayılır mı tartışılır, fakat ustalaşma konusunda çok kolay olması, 1’e 1 PvP savaşlarında güçsüz olması ve bir yerden sonra sıkıcı olması gösterilebilir.

Black Desert Online

Black Desert Online, Vahşi karakter sınıfı oyunculara ne gibi silahlar ve zırhlar sunuyor?

Eğer aklınızda Vahşi sınıfına ait bir karakter kullanmak varsa, kesinlikle hedefinizde Liverto‘nun bulunması gerekli. Eğer bir şekilde elde etmeyi başarırsanız, bir an önce +15’e yükseltmenizde fayda var. Eğer yeterli bütçeye sahip değilseniz, Yuria fazlasıyla iyi bir alternatif olacaktır. Yuria, her ne kadar Liverto‘nun yerini tutmasa da, Liverto için gerekli olan bütçeyi ayarlayana kadar işini görecektir. İkincil silahlar konusunda tavsiyemiz Krea veya Saiyer Ornamental Knot yönünde olacaktır.

Zırh açısından Giath’s Helmet, Red Nose, Bheg’s Gloves ve Muskan’s Shoes, en büyük tavsiyemiz olacaktır. Eğer bu seti tamamlarsanız, 100 can yenileme, maksimum MP/WP/SP +100, maksimum can +100, kesinlik +1, sakınma +1, saldırı hızı +1 ve yetenek kullanma hızı +1 gibi önemli bonuslar kazanabilirsiniz. Bu bahsini ettiğimiz zırhları elde etmek biraz can sıkıcı ve zor olabilir. Bu yüzden, bu seti tamamlayana kadar, alternatif setlere de göz atabilirsiniz.

Alternatif zırh setleri açısından, diğer her sınıfta olduğu gibi Grunil, maksimum can, her parça başına 2 adet kristal boşluğu ve ekstra AP bonusu gibi avantajları sayesinde, ilk tavsiyemiz olacaktır. Diğer sınıflar tarafından da giyilebilir olması, büyük bir avantaj olarak gösterilebilir. Bir başka zırh seti olarak Taritas düşünülebilir. Bunun sebebi ise, biraz dayanıklılık ve +5 kesinlik veriyor olması. Tabii, yüksek savunmayı da unutmamakta fayda var. Eğer gözleriniz yine alternatif arıyorsa, Rocaba da yine hedefleriniz arasında bulunabilir. Taritas ile yakın istatistiklere sahip olmasına rağmen, biraz daha hafif kendisi.

Black Desert Online

Peki, aksesuar ve kristal olarak Vahşi karakter sınıfına ne önerirsiniz?

Aksesuar açısından, Fugitive Khalk’s Earring, Ring of Crescent Guardian, Ogre Ring Necklace ve Basilisk’s Belt hedefinizde olması gereken eşyalar, fikrimizce. Eğer bahsini ettiğimiz aksesuarları almaya yetecek kadar bütçeniz yoksa, alternatif olarak da birtakım önerilerimiz var elbette. Bares Earring, Bares Ring, Topaz Necklace of Regeneration ve Bares Belt, öncelikli olarak belirttiğimiz aksesuarlar yerine alternatif olarak kullanılabilir. Tabii, öncelikli aksesuar eşyalarını elde edene kadar.

Kristal konusunda ise, Red Battlefield Crystal – Carmae, Red Spirit’s Crystal, Red Battlefield Crystal – Harthia, Red Battlefield Crystal – Cobelinus, Black Magic Crystal – Assault, Black Magic Crystal – Valor ve Red Battlefield Crystal – Adamantine hedefinizde bulunması gereken kristaller. Eğer yine bu kristaller için yeterli bütçeniz yoksa, sizler için alternatif önerilerimiz de var elbette. Magic Crystal – Crimson Flame, Ancient Magic Crystal of Perfection, Magic Crystal of Infinity – Intimidation, Black Magic Crystal – Vigor, Magic Crystal of Infinity – Assault ve Magic Crystal of Infinity – Swiftness alternatif olarak aklınızda bulundurmanızda fayda olan kristaller.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın