Black Desert Online, Steam üzerinde çıkışını gerçekleştiriyor

Black Desert Online, Steam üzerinde çıkışını gerçekleştiriyor

Böylece oyunun ülkemizdeki engeli da kalkar mı?

Çıkışını gerçekleştirdiğinden beri ülkemizde engelli olan Black Desert Online, Steam üzerinden çıkışını gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Grafikleri ve karakter yaratma ekranındaki detayları ile çok büyük ilgi çeken Black Desert Online, 24 Mayıs 2017 tarihinde Steam üzerinden çıkışını gerçekleştirecek. Oyuncular, bu oyunu satın alarak oynayabilecek çünkü bu MMORPG oyunu Steam dışında da ücretli olarak satılıyor. Fakat ödeyeceğiniz bu ücret, tek seferlik olacak. Oyunda aylık üyelik sistemi bulunmuyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Black Desert Online, Steam üzerinde çıkışını gerçekleştiriyor

Şimdilik sadece PC platformu için çıkışını gerçekleştirmiş olan bu oyun, Steam ardından Xbox One, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro için de çıkışını gerçekleştirebilir. Oyunun geliştirici ekibi, konsol sürümleri hakkında resmi bir açıklama yapmadı fakat bu tip bazı şeyler, daha önceden ufak ufak gösterilmişti. Ayrıca Sony ve Microsoft, şu an MMORPG oyunlara büyük önem veriyor mağazalarında. Bu yüzden, bu oyunu da Xbox Store ve PlayStation Store üzerinde görürsek, pek şaşırmayacağız. Bize soracak olursanız, bu oyun, konsollara çok yakın bir tarihte, mesela 2017 sonu gibi gelebilir.

Haberimizi sonlandırmadan önce, oyunun Steam çıkışı hakkında ufak bilgiler verelim. Oyunun orijinal sürümü ile Steam sürümü, aynı sunuculara sahip olacak fakat Steam üzerinden oynamak isteyen oyuncular, eski hesapları ile oyuna devam edemeyecek. Eğer eski oyuncular, Steam üzerinden oynamak istiyorsa bu oyunu, sıfırdan başlamaları gerekecek. Eğer oyun içerisinde de, oyunun bu sürümüne özel bir sunucu olursa, ortada oldukça eşit bir ortam olabilir. Ayrıca oyunda Steam başarıları ve kartları desteği de olacak. Kart desteği, çıkışta olacakken, başarılar daha sonra eklenecek.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.