Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Black Desert Online: Efsanevi, Özel ve Sınırlı paketler satın almaya değer mi?

Black Desert Online: Efsanevi, Özel ve Sınırlı paketler satın almaya değer mi?

Paketler hazırlanırken, her türlü imkanlara sahip oyuncular düşünülmüş.

Bildiğiniz üzere, Black Desert Online, artık en sonunda biz, Türkiye‘deki oyuncularla da buluşmak üzere. Tabii, ister istemez heyecanlıyız biz de. Sonuçta, bizler için bir süredir yasak elma olarak bekleyen bir nimete kavuşuyoruz. Böylesi bir yapım, nimet sayılır sonuçta, değil mi? Oyun henüz bizlerin beğenisine sunulmuş değil, fakat Black Desert Online evrenine katılabilmemiz için gerekli olan paketler, satılmaya başlandı bile. Peki, sizce şu anda satışta olan Efsanevi, Özel ve Sınırlı paketler satın almaya değer mi?

Black Desert Online

Black Desert Online, bizlere ne gibi paketler sunuyor?

En iyisi biz, bu paketler ile bizleri oyun içerisinde nelerin beklediğinden bahsedelim. Öncelikle, hangi paketi satın alırsanız alın, kesinlikle oyuna giriş hakkı kazanıyorsunuz. Black Desert Online‘ın nasıl bir oyun olduğundan bahsetmeye gerek olmadığına inanıyoruz, çünkü geçtiğimiz günlerde bu konu hakkında uzun uzun konuşmuştuk. Eğer henüz, “Black Desert Online nedir?” başlıklı yazımızı incelemediyseniz ve oyunun nasıl bir şey olduğunu merak ediyorsanız, tam olarak buraya tıklayarak, Black Desert Online‘ı anlattığımız yazımıza ulaşabilirsiniz.

Bizi oyun içerisinde bekleyen harika evren ve yüksek kalitedeki oynanıştan bahsetmemize gerek kalmadığına göre, Efsanevi, Özel ve Sınırlı paketler ile bizleri nelerin beklediğine geçebiliriz. Öncelikle Sınırlı paketten bahsetmekte fayda var, çünkü liste çok da fazla uzun değil. Zira, Sınırlı paket, oyunun sadece giriş paketi gibi bir şey. Eğer, 49 TL‘lik fiyat etiketine sahip olan Sınırlı paketi satın alırsanız, oyunun kapalı betasına giriş hakkı kazanıyorsunuz. Sadece bununla da kalmıyor, bir de üstüne, oyunun açık beta aşamasının açılış tarihinden 1 gün önce, oyuna katılma şansını yakalıyorsunuz.

Sınırlı paketin içerikleri, sadece oyuna giriş imkanı sağlamakla da kalmıyor elbette. Eğer Sınırlı paketi satın almayı tercih ederseniz, 2 tane Misafir Kartı, 30 günlük Değerli Paket, 5 adet Elion’un Kutsaması, seçiminize bağlı olarak 1 adet pet, 5 adet Bilinmeyen Boya Kutusu ve 5 adet Beyazlatıcı gibi, oyun içerisinde sizlere fazlasıyla fayda sağlayacak eşyalara sahip olabiliyorsunuz. Yani, hem erkenden oyuna erişme imkanını yakalamış oluyor, hem de bir sürü oyun içi eşyaya sahip olmuş oluyorsunuz.

Efsanevi ve Özel paket içeriklerini say say bitmiyor.

Açıkçasını sorarsanız, giriş paketi olan sınırlı paketten ziyade, diğer Özel paket biraz daha uygun görünüyor. Çünkü, Sınırlı paket sadece bir avuç içerik sunuyorken, Özel paketin listesi bayağı bir kalabalık. 99 TL‘ye satın alınabilen Özel paketten bahsedelim biraz da. Listesinin gerçekten uzun olduğunu söylemiştik. Bu uzun listenin başında da, her şeyden önemlisi olan kapalı ve açık beta aşamalarına giriş konuları bulunuyor. Eğer olur da, Özel paketi satın almayı tercih ederseniz, Black Desert Online‘ın kapalı beta aşamasına giriş hakkı kazanmakla kalmıyor, aynı zamanda açık beta aşamasının giriş tarihinden 3 gün önce oyuna girme hakkı da kazanıyorsunuz.

Black Desert Online‘ın Özel paketindeki listeyi uzatan kısım ise, oyun içi içerikler. Eğer özel paket alırsanız sırasıyla, 3 adet Misafir Kartı, Aile/Karakter adını önceden rezerve etme hakkı, oyunun kapalı beta aşaması için özel bir ünvan, 1 adet karakter slotu genişletmesi, 30 günlük Değerli Paket, 10 adet Elion’un Kutsaması, Aşama-5 At Amblemi Kuponu, seçtiğiniz 1 pet, 10 adet Bilinmeyen Boya Kutusu, 10 adet Beyazlatıcı, 8 adet envanter boşluğu, Gümüş İşlemeli Yaşam Elbisesi Değişim Kuponu ve bir de üstüne 300 İnci sizleri bekliyor olacak.

Eğer Özel ve Sınırlı paketlerin içerikleri gözünüze az göründüyse, sıradaki paket olan Efsanevi, sizlerin bayağı bir hoşuna gidecek demektir. 199 TL‘lik fiyat etiketine sahip olan bu paket, kapalı beta aşamasına katılma hakkı tanıyor yine, her zamanki gibi. Black Desert Online‘ın açık beta aşamasına giriş tarihinden 1 hafta önce girme hakkı tanıması gibi büyük bir avantaj da sunuyor. Ayrıca, oyun içerisinde oyunculara sunuyor olduğu içerikler de, bir hayli dudak uçuklatıcı.

Efsanevi paket satın aldığınız taktirde sırasıyla, 5 adet Misafir Kartı, Özel pakette olduğu gibi, Aile/Karakter adını önceden rezerve etme hakkı, oyunun kapalı beta aşaması için özel ünvan, yine oyunun kapalı beta aşaması için özel aksesuar, 2 karakter slotu genişletmesi, 30 günlük Değerli Paket, 10 adet Elion’un Kutsaması, Profesyonel İşçi Sözleşme Paketi, Aşama-5 At Amblemi Kuponu, kalıcı At Flütü, seçtiğiniz 1 pet, 30 adet Bilinmeyen Boya Kutusu, 30 adet Beyazlatıcı, Shudad Silah/Kıyafet seti, 16 Envanter boşluğu, Gümüş İşlemeli Yaşam Elbisesi Değişim Kuponu ve tam 600 İnci, oyun içerisinde sizleri bekliyor olacak.

Peki, bu paketlerin hangileri satın almaya değer?

Eğer oyuna sadece girmek istiyorsanız ve gözünüzde çok fazla size özel oyun içi içerik yoksa, elbette Sınırlı paket, sizler için en uygun olanı. 49 TL gibi bir ücrete, aynı fiyat etiketine sahip olan oyunların sunduğu içerikten kat kat daha fazlasına ulaşmakla kalmıyor, aynı zamanda az da olsa yine bazı bonus içeriklere sahip olabiliyorsunuz. Kapalı beta aşamasına katılım hakkı kazanmakla kalmıyor, bir de üstüne oyunun açık beta aşamasına 1 gün de olsa, daha önceden katılma şansını elde ediyorsunuz. Fazlasıyla uygun, ucuz bir paket olduğunu belirtebiliriz bu sebeplerle.

Black Desert Online’a bayağı bir bonus ile başlamak istiyorsanız, bizim tavsiyemiz kesinlikle 99 TL‘lik paket olacaktır. 99 TL‘lik fiyat etiketine sahip olan Özel paket, her ne kadar Sınırlı paketten daha pahalı olsa da, oyun içerisinde kat kat daha fazla içerik sunuyor. Oynanış açısından müthiş detaylara sahip bir evrende, ortalamadan çok daha fazla eşya ile oyuna başlamak için 99 TL gibi bir fiyat biçilmesi, ciddi anlamda çok uygun. Black Desert Online nedir isimli yazımızda da uzun uzun anlattığımız ve hatta neredeyse yazıya sığdıramadığımız oyuna bir sürü içerikle katılma hakkı kazanmakla kalmıyorsunuz sadece, aynı zamanda oyunun kapalı beta aşamasına giriş hakkı ve açık betasının başlangıç tarihinden 3 gün önce oyuna katılma hakkı da kazanıyorsunuz.

Efsanevi paket, açıkçası diğer iki paket dururken biraz daha uç noktalarda bulunmak isteyenler için var. 199 TL gibi bir fiyat etiketine sahip olan Efsanevi paketin, kendisini satın alan oyunculara sunmuş olduğu içerikler listesine zaten yukarıda şahit olduğunuz. Okurken bile nefesimiz yetmiyor resmen, bu liste için. Onca oyun içi eşya ve avantajın yanı sıra, bir de oyunculara, Black Desert Online‘ın kapalı beta aşamasına katılma hakkı, onun da üstüne, oyunun açık beta aşamasına koca 1 hafta önceden katılma hakkı sunuyor olması, ciddi anlamda büyük bir avantaj. Fakat, bütün bu içeriklere rağmen, 199 TL‘lik fiyat etiketini ödemeye değer mi diye sorarsanız, bu aslında tamamen size bağlı. Eğer cebinizde harcayacak bir 199 TL var, fakat yer bulamıyorsanız, işte sizin için güzel bir fırsat. Eğer o kadar para veremeyeceğinizi düşünüyorsanız, oyunun Özel paketini göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Black Desert Online

Güncelleme

Oyunun erken erişim tarihinin duyurulması ile birlikte yeni bir paket daha ortaya çıktı. Black Desert Online oyununun Türkiye dağıtımcı ekibinden gelen açıklamalara göre bu paketin adı Başlangıç Paketi olacak ve 29 TL fiyat etiketi ile satılacak. Bu paketin içerisinde ise 1 adet misafir kartı, Değerli Paket (30 günlük) ve oyuna giriş bileti bulunuyor. Bu 29 TL değerindeki paketi satın alarak, oyunu 6 Aralık 2017 tarihinde oynamaya başlayabiliyorsunuz. Eğer bu oyuna çok fazla bütçe ayırmak istemiyorsanız, sadece zaman geçirmek istiyorsanız, 29 TL değerindeki bu başlangıç paketi sizin ilacınız olacaktır.

Yorumlar (1)

Bir Cevap Yazın

  1. Arda Kara dedi ki:

    Arkadaşlar başlangıç paketi alırsam sadece 1 ay mı oynayabiliyorum acaba ?