Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Black Desert Online: Okçu karakter sınıfı rehberi

Black Desert Online: Okçu karakter sınıfı rehberi

Okçu karakter sınıfı rehberimiz de sizlerle.

Black Desert Online karakter rehberi serimizin yeni bir yazısıyla karşınızdayız. Daha önceden, “Black Desert Online nedir?” sorusunu cevapladığımız yazımızda anlattığımız oyunun, Okçu karakter sınıfının rehberliğini yapacağız sizler için. Eğer henüz oyunu anlattığımız yazımıza göz atmadıysanız, buraya tıklayarak gözden geçirebilirsiniz. Okçu sınıfı karakterler, adından da anlaşılacağı üzere, genellikle ok ve yay kullanan bir sınıf. 2. silah olarak ise, hançer bulunuyor. 56. seviyeye ulaşan bir Okçu, kılıç olan uyanış silahını açabiliyor. Okçu sınıfı karakterler genel olarak hareketli olduğu için, düşmanlarına uzaktan hasar verebiliyor. Eğer düşman yakınlaşırsa da, onları fazlasıyla pişman edebilen bir yapıya sahip.

Black Desert Online

Okçu karakter sınıfı için neler önerebilirsiniz?

Okçu sınıfı karakterler, PvP konusunda ciddi anlamda çok güçlüler. Sonuçta, düşmanın uzağından rahatça ağır hasar verebilecek bir yapıya sahipler. Ayrıca, düşman yakınlaştığında ise, onları geri itebilecek mekanikleri bulunuyor. Sadece PvP değil, aynı zamanda kuşatma konusunda da gayet iyiler. Kuşatma konusunda çok iyi olmalarının sebebinin arkasında da genel olarak alan etkili yetenekleri, hareketli oluşları ve kitle kontrol yeteneklerine sahip olmaları yatıyor. Oynaması her ne kadar çok zevkli olsa da, mana konusunda biraz sıkıntı çekebiliyorlar.

Black Desert Online oyunundaki Okçu sınıfı karakterlerin artıları ve eksilerini şöylece bir toparlayalım. Artıları açısından, aşırı hareketli mekanikleri, hem yakın, hem de uzak menzilli oluşları, yüksek hasar verme kapasitesine sahip olmaları, alan etkili hasarları, PvP ve PvE konusunda fazlasıyla güçlü olmaları gösterilebilir. Eksi açısından ise, alan etkili kitle kontrol yeteneklerinin bulunmaması, bir yerden sonra hep tekrar ediyormuş gibi hissettirmesi, yetenek kombinasyonlarının biraz karışık olması, mana problemleri ve düşük zırhları gösterilebilir.

Okçu karakter sınıfını oynayan oyuncular için Black Desert Online, fazlasıyla alternatif silahlar barındırıyor. Silah açısından birincil silah olarak, Yuria‘yı önerebiliriz. Olabildiğince hızlı bir şekilde +15‘e yükseltmenizde fayda var kesinlikle. İmkanınız olduğunda ise hemen Liverto‘ya geçiş yapmanızı öneririz. Yine olabildiğince hızlı bir şekilde +15‘e yükseltmenizde fayda var. Son olarak ise önerebileceğimiz yayın adı Kzarka. Her ne kadar Liverto ile aynı AP oranına sahip olsa da, kesinlik ve saldırı hızı konusunda daha fazla avantaja sahip.

Black Desert Online

Black Desert Online’daki Okçu sınıfı oyuncular için hangi ikincil ve uyanış silahlarını önerirsiniz?

İkincil silah olarak ise Okçu karakter sınıfına sahip olan oyuncuları, yine bir sürü alternatif bekliyor Black Desert Online içerisinde. Öncelikle Bronze Dagger ile başlamanızda fayda var. +15 Bronze Dagger‘a eşit olabilecek The Dagger of Sealed Magical Power, Black Spirit görevi esnasında ücretsiz bir şekilde veriliyor. Bu sebeple, bu göreve de öncelik vermenizde fayda var. Steel Dagger‘a geçebildiğiniz ilke anda geçmeniz, yine faydalı olabilecek ipuçlarımız arasında.

Eğer Steel Dagger‘a geçtiyseniz ve sonrasında hangi silahı kullanacağınızı düşünüyorsanız, AP ve DP konusunda karışık bonuslar ver Kutum, hayatta kalma açısından çok iyi bir seçenek olacaktır. Biraz kesinlik veren silah, aynı zamanda %10 direnç yok sayma özelliğine sahip. Eğer bu silahla da işiniz bittiyse, Nouver Dagger en iyi seçeneklerinizden biri olacaktır. Okçular için çok önemli olan 200 AP’yi geçme konusunda çok yardımcı olacaktır. Eğer olur da, 250 AP‘yi geçerseniz, Kutum‘u tercih edebilirsiniz, hayatta kalma konusunda yardımcı olabilmesi açısından. Fakat, Nouver Dagger‘ın oyun sonu silahınız olduğunu da aklınızdan çıkarmamanızda fayda var.

Uyanış silahları konusunda bizleri kılıçların beklediğini belirtmiştik. Black Desert Online‘daki Okçu karakter sınıfı oyuncuları için uyanış silahları konusunda da birkaç tavsiyemiz bulunuyor. Young Tree Spirit’s Kamasylven Sword, silah satıcıları ve demircilerden satın alınabilecek bir silah. Heiress’s Kamasylven Sword, görev sonu eşyası. Eğer buradan almadıysanız, gece satıcısı da yine iyi bir alternatif olacaktır. Dandelion Kamasylven Sword, sizler için tavsiye edebileceğimiz en iyi kılıç seçeneği olarak karşınızda. Fakat sadece Dandelion Silah Kutusu‘ndan düşüyor ve bu kutu da Karanda dünya patronunda veya gece satıcısında bulunuyor.

Black Desert Online

Okçu sınıfı karakterler, zırh ve aksesuar açısından hangilerini kullanmalı?

Okçu sınıfı karakterler için kullanılabilir en iyi zırh parçaları olarak Giath’s Helmet, Hebetate Tree Spirit’s Armor, Bheg’s Gloves ve Muskan’s Shoes tavsiyelerinde bulunabiliriz. Seti tamamladığınız taktirde, MP/WP/SP açısından +100, +300 can, +200 dayanıklılık, geliştirmelerle yükseltilebilen +1 kesinlik, yine geliştirmelerle yükseltilebilen +1 sakınma, +1 saldırı hızı ve +1 yetenek kullanma hızı sağlıyor. Böylesi bonuslar da, oyuncular için müthiş avantajlar sağlıyor elbette.

Bu seti toparlayana kadar, Grunil seti de önerilerimiz arasında. Sebebine gelecek olursak, maksimum can miktarını yükseltmesi ve her parçada 2 boşluk bulunmasını gösterebiliriz. Tabii, +7 AP‘yi de unutmamak gerek. Bir başka avantaj olarak da, bu zırh setinin her karakter sınıfı tarafından kullanılabilir olması gösterilebilir. Alternatif olarak, 2 parça Heve setinden, 2 parça da Grunil setinden zırh kullanabilirsiniz. Eğer yeterli bütçeniz yoksa, 2 parça Zereth ile 2 parça Heve de yine fazlasıyla iyi bir alternatif olacaktır Black Desert Online oyuncuları için.

Aksesuar konusuna da değinmekte fayda var tabii. Mümkün olduğu anda Jarette’s Earrings tavsiyemiz olacaktır. Yoksa, Bares Earrings ile başlayıp, daha sonra da Witch’s Earrings‘e geçiş yapabilirsiniz. Yüzük konusunda Jarette’s Ring tavsiyemiz olacaktır. Yine, eğer imkanınız yoksa, Bares Rings ve ardından Mark of Shadow‘a geçiş de, izleyebileceğiniz alternatif bir yol. Kolye açısından tavsiyemiz Jarette’s Necklace yönünde. Tabii, eğer yine onun için imkanınız yoksa Bares Necklace ve ardından Serap’s Necklace‘a geçiş yapabilirsiniz.

Kemer konusunda bir tavsiye isterseniz, Jarette’s Belt’i gösterebiliriz. Bunun dışında, Bares Belt ve ardından Tree Spirit Belt‘e geçiş yapmak, fazlasıyla sizin açınızdan faydalı olacaktır. Soketleri, yani eşyalardaki boşlukları doldurmak için de, Red Battlefield Crystal – Carmae, Red Spirit’s Crystal, Red Battlefield Crystal – Harphia, Red Battlefield Crystal – Cobelinus, Black Magic Crystal – Assault, Black Magic Crystal – Valor, ve Red Battlefield Crystal – Adamantine tavsiyemizdir.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın