Black Desert Online ne zaman çıkacak?

Black Desert Online ne zaman çıkacak?

Oyunun PC sürümü çıktı. Biz konsol sürümünden bahsediyoruz.

Güncelleme (20.03.2018)

Oyunun geliştirici ekibinden gelen açıklamalara göre Black Desert Online; Xbox One, Xbox One S ve Xbox One X platformlarına yaz aylarında gelecek. Yani, 2018 senesinin üçüncü çeyreğinde bu oyunu Microsoft ekibinin konsollarında göreceğiz. PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro sürümleri hakkında ise ortada herhangi bir açıklama yok. Bunun sebebi, muhtemelen oyunun dağıtımcı şirketi ile Microsoft arasında imzalanan bir anlaşma olabilir.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Orijinal İçerik

Orijinal olarak 2014 senesinde çıkışını gerçekleştirmiş olan Black Desert Online, 2014 senesinde sadece PC platformları için çıkmıştı. Hatta oyun, 2017 senesinin sonlarına doğru ülkemize de gelmişti. Ardından oyunun geliştirici ekibi, Black Desert Online oyununu hem konsollar için, hem de mobil platformlar için duyurdu. Bu yazımızda oyunun mobil platformlarından bahsetmeyeceğiz, sadece Xbox One ve PlayStation 4 sürümlerinden bahsedeceğiz.

Oyunun geliştirici ekibinin önceden yapmış olduğu açıklamaya göre Black Desert Online, PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına 2018 senesinin ilk çeyreğinde gelecekti. İlk çeyrekten kastımız da Ocak 2018 ile Mart 2018 tarihleri arası tabii ki. Bu oyunun çıkış yapabilmesi için şu an önümüzde 2 ay bulunuyor, Şubat 2018 ve Mart 2018. Bakalım oyunun geliştirici ekibi, sözünü tutabilip, bu oyunu senenin ilk çeyreğinde konsollara yetiştirebilecek mi?

Tabii burada önemli bir noktaya parmak basmak lazım. Bu oyun, konsollara gelse bile, ülkemize gelemeyebilir. Şu an ekibin Türkiye ayağı, oyunun sadece PC platformu ile ilgileniyor gibi görünüyor. Çünkü oyunun konsol sürümü hakkında daha önce hiç açıklama yapılmadı. Fakat umuyoruz ki, Türkiye ve MENA ekibi, bu oyunun konsol sürümleri ile de ilgilenebilir ve oyun, konsol çıkışında ülkemize de gelebilir. Yıllarca yine beklemek zorunda kalmayız. PC sürümünde olduğu gibi.

Black Desert Online

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

“Koreli şirket Pearl Abyss tarafından geliştirilen, yine kendisine ait olan ve tarihin en gelişmiş grafik motoru olan Black Desert Engine’i kullanan Black Desert Online, gerçeğinden ayırt edilemeyen detaylı karakterler yaratma, oyun tarihinde hiç görülmemiş derinlikte ve detayda ticaret, üretim ve görev alt sistemleri, bilgi ve deneyime dayalı karakter geliştirme metoduyla oyun dünyasında büyük ses getirmişti.

Black Desert Online’ın en dikkat çekici özelliği, alışılmış MMORPG türünün aksine, oyuncuların karakter gelişimlerini keşif, deneyim ve bilgiye dayalı, yenilikçi bir yolla yapmalarını sağlaması. Black Desert dünyasında, oyuncular kuşandıkları silah ve zırhlarla değil, dövüştükleri yaratıklardan edindikleri deneyimlerle, konuştukları karakterlerden aldıkları bilgilerle güçleniyorlar. Oyuncuların koştukları mesafeler, taşıdıkları yük gibi aktiviteler hesaplanarak, karakterleri zamanla gelişiyor ve bu MMORPG türü için bir ilk kabul ediliyor.”


Black Desert Online
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.