Canlı LeadergamerTV Sea of Thieves oynuyoruz

Black Desert Online nasıl satın alınır?

Black Desert Online nasıl satın alınır?

Tahmin ettiğinizden çok daha kolay aslında.

Güzel bir MMORYO deneyimi yaşayabilmek için Black Desert Online oynamanız gerekiyor. Black Desert Online oynamak içinse oyunu satın almanız gerekiyor. Bu oyun, piyasadaki diğer MMORYO oyunlar gibi ücretsiz değil. Oyunu oynayabilmek için sadece 1 kez satın almanız yetiyor. Bizler de bu yazımızda oyunun nasıl satın alındığını, oyun adına nelerin satıldığını, satılan paketlerin içerisinde neler olduğunu anlatmaya çalışacağız. Fakat sizler oyunu çoktan satın aldıysanız, oyun hakkındaki tüm önemli yazılarımızı topladığımız sayfaya bir göz atmanızı öneriyoruz. Önemli bilgiler bulabilirsiniz.

Black Desert Online

Satılan Paketler

Şu an Black Desert Online adına ülkemizde 3 farklı paket satılıyor. Bu paketler sırasıyla Sınırlı, Özel ve Efsanevi paket olarak geçiyor. Öncelikle Sınırlı paketten bahsedelim. Bu paketin fiyatı tam 49 TL ve içerisinde öncelikle bir oyun giriş bileti bulunuyor. Oyun giriş bileti sayesinde oyunun kapalı betasına girebiliyorsunuz. Ayrıca açık betaya da 1 gün önceden girebiliyorsunuz.  Ayrıca bu paketin içerisinde 2 misafir kartı bulunuyor ve bu kartları arkadaşlarınıza açık beta zamanında verebiliyorsunuz. Yani arkadaşlarınız sizlerle birlikte oyunun açık betasına katılabiliyor. Tabii bir de Değerli Paket ögemiz var. Eğer Sınırlı paket satın alırsanız 30 günlük bu pakete sahip olabiliyorsunuz ve bu paket açık beta sürecinden itibaren kullanıma açılıyor. İçeriği ise bilinmiyor. Eğer tüm bu ekstralar sizin için yeterli değilse, Sınırlı paket ile 5 adet Elion’un Kutsaması, 1 pet, 5 adet Bilinmeyen Boya Kutusu ve 5 adet Beyazlatıcı veriliyor.

Sınırlı paketten sonra bir de Özel paketimiz var. Bu paketin fiyatı 99 TL ve içerisinde öncelikle Sınırlı paket içerisinde olan her şey var. Mesela, yine kapalı beta ve açık betaya katılabiliyorsunuz. Fakat bu pakette açık betaya 3 gün önceden katılabiliyorsunuz. Ayrıca, 3 adet misafir kartı bulunuyor. Bunun haricinde, oyun daha açılmadan aile ve karakter adınızı rezerve edebiliyorsunuz. 30 günlük Değerli Paket, 10 adet Elion’un Kutsaması, 1 pet, 10 adet Bilinmeyen Boya Kutusu ve 10 adet de Beyazlatıcı cabası. Tabii bunların haricinde özel bir kapalı beta unvanı, fazladan 1 karakter slotu, Aşama-5 At Amblemi Kuponu, 8 Envanter Slotu, Gümüş İşlemeli Yaşam Elbisesi Değişim Kuponu ve 300 inci de bu paketin içerisinde bulunuyor.

Black Desert Online oyununun şu anki en pahalı paketi ise 199 TL değerindeki Efsanevi paket. Bu paketin içerisinde de açık beta ve kapalı beta girişi bulunuyor. Bu paket ile açık betaya tam 1 hafta önceden girebiliyorsunuz. 5 tane Misafir Kartı, Aile/Karakter adını önceden rezerve etme hakkı, CBT Özel Unvanı, CBT Özel Aksesuarları, 2 Karakter Slotu Genişletme, 30 günlük Değerli Paket, Elion’un Kutsaması x10 ve Profesyonel İşçi Sözleşme Paketi de Efsanevi Paket ile gelen ekstraların sadece bir bölümü. Bunlar haricinde paket içerisinde bir de Aşama-5 At Amblemi Kuponu, At Flütü (Kalıcı), Seçilen 1 pet, [Etkinlik] Bilinmeyen Boya Kutusu x30, Beyazlatıcı x30, Shudad Silah / Kıyafet Seti, 16 Envanter Slotu, [Etkinlik] Gümüş İşlemeli Yaşam Elbisesi Değişim Kuponu ve 600 inci ögeleri bulunuyor bu paketin içerisinde.

Black Desert Online

Bu Paketler Nasıl Satın Alınır?

199 TL, 99 TL ve 49 TL değerlerindeki bu paketi satın almanın öncelikle 2 yolu var. Bu yollardan ilki Gpay. İkincisi ise GameSatis.com. Bu sayfayı ziyaret ederek satın alabileceğiniz 3 paket de farklı farklı ödeme imkanları ile sahip olunabiliyor. Mesela, GameSatis.com ödeme yöntemini tercih ederseniz, direkt olarak o siteyi ziyaret edip, oyunu oradan satın almanız gerekiyor. Satın alma işleminden sonra size verilen kodu da Black Desert Online sitesinden kullanacaksınız. Zaten kodun yazıldığı kısmı, eğer paketlerden birini GameSatis.com ile satın almayı denerseniz, rahatlıkla görebilirsiniz. GameSatis.com üzerinden oyunu satın almak için mobil ödeme, kredi kartı, banka kartı, sanal kartlar ve çok daha fazlasını kullanabiliyorsunuz.

Gpay ise e-pin yolu ile doldurulabilen veya banka havalesi yolu ile doldurulabilen bir sanal cüzdan. Bu cüzdana önce para atıp, attığınız o parayı Black Desert Online resmi sitesinden kullanabiliyorsunuz. Bu noktada oyunu GameSatis.com üzerinden satın almak daha az uğraşlı bir yol olarak görünüyor çünkü kredi kartı veya mobil ödeme ile tek bir adımda oyunu o siteden satın alıp, kodu elinize geçirip, hemen yan sekmeden, yani oyunun resmi sitesinden kodu aktif edebiliyorsunuz.

Güncelleme

Oyunun erken erişim tarihinin duyurulması ile birlikte yeni bir paket daha ortaya çıktı. Black Desert Online oyununun Türkiye dağıtımcı ekibinden gelen açıklamalara göre bu paketin adı Başlangıç Paketi olacak ve 29 TL fiyat etiketi ile satılacak. Bu paketin içerisinde ise 1 adet misafir kartı, Değerli Paket (30 günlük) ve oyuna giriş bileti bulunuyor. Bu 29 TL değerindeki paketi satın alarak, oyunu 6 Aralık 2017 tarihinde oynamaya başlayabiliyorsunuz. Eğer bu oyuna çok fazla bütçe ayırmak istemiyorsanız, sadece zaman geçirmek istiyorsanız, 29 TL değerindeki bu başlangıç paketi sizin ilacınız olacaktır.

Satılan Paketler Hakkında Önemli Notlar

 • [Sınırlı Paket], [Özel Paket] ve [Efsanevi Paket], Black Desert Kapalı Beta Testi (CBT) ve Açık Beta Testi (OBT) sırasında kullanabileceğiniz çeşitli eşyalar içeren paketlerdir.
 • Bu paket ürünleri satın alarak, ek bir kayıt yapmaya gerek olmadan Black Desert CBT erişimi ve OBT erken erişimi elde edebilirsiniz:
  • [Sınırlı Paket] OBT Erişimi : OBT başlangıcından 1 gün önce
  • [Özel Paket] OBT Erişimi: OBT başlangıcından 3 gün önce
  • [Efsanevi Paket] OBT Erişimi: OBT başlangıcından 7 gün önce
 • Paketler, satın alan kullanıcının hesabına derhal uygulanır.
 • Paketlerdeki Misafir Kartı, OBT başladıktan sonra oyuna girmek için kullanılabilir.
 • Misafir Kartı, satın alınan hesapta kullanılamaz, diğer hesaplarda kullanılabilir.
 • Efsanevi Paket içerisindeki [CBT Özel Aksesuarlar] CBT sırasında pürüzsüz bir deneyim sunmak için hazırlanmıştır ve operasyon politikasında belirtilen şekilde CBT sona erdiğinde silinecektir.
 • Paket ürünleri, OBT başlangıcında satın alan kullanıcıya verilen eşyalardır ve silinmezler. Ama aile/karakter adı rezervasyon hakkı, web sayfasında paket satın alındıktan hemen sonra kullanılabilir ve  Web Sayfası  – Sayfam üzerinden kaydedilebilir.
 • “1 Pet seç” eşyası, web sayfası üzerinden kullanılabilir ve önceden belirlenen petlerden birini seçebilirsiniz.
 • Özel Ünvan, OBT başladığında kullanılabilir.
 • Eşya tanımları oyun içi dükkanda veya ayrıntılı eşya tanıtım sayfasında bulunabilir. 
 • CBT ve OBT ayrıntılı işleyişi daha sonra duyurulacaktır.
 • Aynı paketten birden fazla satın alamazsınız.
 • Paketleri hediye edemez ve başka bir hesaba aktaramazsınız.
 • Paketler, bir ön bilgilendirme yapıldıktan sonra değiştirilebilir.
 • Paketlerdeki eşyalar, bir ön bilgilendirme yapıldıktan sonra değiştirilebilir.
 • Paket satın aldıktan sonra aile/karakter adı girişi yaparsanız, eşyayı kullanmış kabul edilirsiniz ve paketin geri iadesi mümkün olmaz.
 • Paketlerle verilen eşyalar aileye ait olurlar ve eşyanın karaktere bağlı olup olmayacağı eşyanın özelliğine bağlıdır.
 • Bir hesap ve karakter, oyunun operasyon politikasını ihlal etme sonucunda engellenirse paketin kullanılması mümkün olmaz.
 • Misafir kartı önceden kaydedilebilir ancak yalnızca OBT süresi başlangıcından itibaren 7 gün boyunca ve hesap başına sadece 1 kez kullanılabilir. (Her hesap yalnızca 1 kere kullanabilir )
 • Paket satın alınca elde edeceğiniz aile/karakter adı rezervasyon hakkını kullanarak aile/karakter adı rezerve edebilirsiniz ve unutmayın ki bu hakkı kullandıktan sonra aile/karakter adının değişimi ve/veya silinmesi mümkün olmayabilir. Aile/karakter adını değiştirmeniz gerekirse, oyun içi dükkandaki bir eşyayı kullanabilirsiniz.
 • Açılıştan önce aile/karakter adı rezervasyon hakkını kullanmazsanız, hakkınızdan vazgeçtiğiniz varsayılır ve bunun için bir telafi verilmez.
 • Rezerve edilmemiş bir aile/karakter adı ile karakter oluşturursanız açılıştan 3 ay sonra rezerve ettiğiniz aile/karakter adı silinir.
 • Kullandığınız bütün karakterlerin envanter slotu, maksimum miktar olan 192 slota (güncellemelerle değişebilir) ulaşmışsa, Envanter Slot Genişletme Kuponunu kullanamayabilirsiniz.
 • Bir hesapta maksimum karakter slotuna (güncellemelerle değişebilir) ulaşılmışsa Karakter Slot Genişletme Kuponunu kullanamayabilirsiniz.
 • Eşyalar, kendileri için belirlenen zamanda web deposu ile dağıtılır.
 • Peti dikkatlice seçin çünkü CBT 1 sırasında seçtiğiniz OBT sırasında da sizin yanınızda olacak.
 • Black Desert ürünleri satın alma konusunda sorularınız varsa lütfen [SSS] bölümünü kontrol edin veya Müşteri Hizmetlerini kullanarak bize iletin.
 • Bunun dışında Black Desert Oyun Operasyonu hakkında başka sorunuz varsa lütfen [Black Desert Operasyon Politikası] bölümünü kontrol edin.
 • [Özel Paket Yükselt l], Sınırlı Paket satın alan kullanıcıların Özel Paket elde etmek için kullandığı bir üründür.
 • [Efsanevi Paket Yükselt l] Sınırlı Paket satın alan kullanıcıların Efsanevi Paket elde etmek için kullandığı bir üründür.
 • [Efsanevi Paket Yükselt ll] Özel Paket satın alan kullanıcıların Efsanevi Paket elde etmek için kullandığı bir üründür.
 • Ürün özellikleri ve uyarıları için lütfen Efsanevi Paket’e bakın.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın