Black Desert Online ekibi, Muaz’ın Çığlığı hakkında açıklama yaptı

Black Desert Online ekibi, Muaz’ın Çığlığı hakkında açıklama yaptı

Oyuncuların bir süredir tartıştığı bu konuya Black Desert Online ekibi yorum getirdi.

Eğer Black Desert Online oynuyorsanız, oyunun içerisindeki sohbet kısmında mutlaka Muaz’ın Çığlığı hakkında bazı muhabbetler görmüşsünüzdür. Öyle ki Muaz’ın Çığlığı şu an oyunun tüm sosyal medya hesapları üzerinde tartışılıyor ve oyuncular, bu ögeye kolayca ulaşıldığı için oyunun artık bir PW2 yapıta döndüğünü söylüyor. Çünkü Muaz’ın Çığlığı isimli öge sadece Vefa veya İnci ile satın alınabiliyor. Bu öge sayesinde oyuncular, kendi eşyalarına rahatça yükseltme uygulayabiliyor. Bu konuda bugüne kadar sessiz kalan Black Desert Online ekibi ise yeni bir açıklama yaparak duruma ışık tutmaya çalıştı. Bu açıklamayı hemen aşağıdan sizler de okuyabilirsiniz efendim.

Black Desert Online

Son zamanlarda çok konuşulan Muaz’ın Çığlığı eşyası hakkında resmi bir açıklama yapmak istiyoruz. An itibariyle, Muaz’ın Çığlığı Vefa Dükkanı ve İnci Eşyalarından çıkartılarak elde edilmektedir. Vefa Dükkanı, oyuna günlük giriş yaptığınızda kazandığınız Vefa Puanı ile çeşitli eşyaları satın alabileceğiniz bir dükkandır. Sadece oyuna giriş yaparak günlük 100 Vefa Puanı elde edilebilir. 500 Vefa Puanı biriktiren herkes Muaz’ın Çığlığı eşyasını temin edebilir. Bu eşyanın oyuna sunulması safhasında yeterli bilgi vermediğimizi anladığımız için bu açıklamayı yapma fırsatını değerlendirmek istedik.

Black Desert yükseltme sistemi, karakterinizin gücünü belirlemekte çok önemli bir rol oynar. Yükseltme’de başarı veya başarısızlık şansı vardır ve başarısızlık, tecrübe edildiği kadarıyla pek çok maceracının karşısında büyük bir mücadele unsuru olduğunu ispatlamıştır. Bu nedenle yükseltme ihtimalini arttırmayı uygun gördük. Yükseltme ihtimali, başarısızlıkla sonuçlanan her denemede artar ve bu da daha sonraki denemelerde başarılı yükseltme şansını arttırır.

Muaz’ın Çığlığı, oyunda başarılı yükseltme ihtimalinizi arttırmanıza yardımcı olan bir eşyadır. Ancak, çok fazla Muaz’ın Çığlığı eşyasına sahip olsanız dahi, eşyanın nasıl temin edildiğine bakılmaksızın, her yükseltme denemesinde en fazla 10 adet kullanabilirsiniz. Eğer yükseltme başarılı olursa, Muaz’ın Çığlığı kullanılarak elde edilen (+10) başarı şansı yok olacaktır. Görüldüğü üzere, yükseltme ihtimalinin (+10) artması, sınırsız bir yükseltme avantajı olduğu anlamına gelmeyecektir.

Yani bu, yükseltmeyi doğrudan başarıyla sonuçlandırma anlamına gelmeyip, Vefa Puanı’nız ile elde edeceğiniz Muaz’ın Çığlığı eşyası başarılı yükseltme ihtimalinizi az bir miktar arttırmak için kullanılabilir. Tarafımızca yaşanan iletişim eksikliğinden doğan herhangi bir yanlış anlaşılma için en içten özürlerimizi sunarız. Maceracılarımıza, karakterlerini güçlendirmelerine yardımcı olmak amacıyla, ilerideki etkinliklerde ve “Kara Ruh’un Macerası” aracılığıyla daha fazla Muaz’ın Çığlığı elde etmeleri fırsatını sunmayı planlamaktayız. Kara Ruh’un kudretinin, yükseltmelerde yanınızda olmasını ve Black Desert Online maceralarınızın keyfini sürmenizi diler,

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın