Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 31.10.2019

Black Desert Online, bildiğiniz üzere daha önceden birçok yazımıza konuk olmuş bir oyun. Hakkında inceleme de yayımladık, rehber yazılar da yayımladık. PC üzerinde bu kadar çok hoşumuza gitmiş olan yapımı şimdi de telefonlar üzerinde göreceğiz gibi görünüyor. Hem de, Android işletim sistemli cihazlar üzerinde, Google Play Store aracılığıyla. Black Desert Mobile isimli bu yapımın da arkasında bulunan Pearl Abyss, oyunun lansmanını İngilizce olarak gerçekleştirdi.

Black Desert Mobile, 7 ülkede ön lansmanını yaptı

Oyun, Türkiye, Avustralya, Malezya, İrlanda, İsveç, Şili ve Kanada ülkelerinde kapılarını hem Android, hem de iOS işletim sistemlerine de açtı. Yani, artık mobil cihazlarınız üzerinde de oyunu oynayabileceksiniz. Fakat, oyunun mobil sürümü ne yazık ki henüz bütün karakterlere sahip değil. Sadece Warrior, Ranger, Giant, Witch veya Valkyrie sınıfları ile oyunu oynamak mümkün. Hatırlayanlar olacaktır, oyunun Türkiye sunucu açıldığında da çok az karakter vardı fakat sonradan eklendiler. Tahminen, Black Desert Mobile ile de durum böyle olacaktır.

Oyunun mobil sürümü, yükseltme, aksesuarlar, petler ve Kara Ruh gibi özellikleri de bulunduracak içerisinde. Yine, balıkçılık, toplama, ticaret, at çiftleştirme, üretim ve kamp yönetimi gibi çeşitli yaşam becerileri de mevcut olacak. Klanlar, Kara Ruh Modu ve gerçek zamanlı pazar ortamı da oyunda yer alacak. Eğer şimdi oynarsanız oyunu, oyun çıkışını gerçekleştirdiğinde de kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.