Yeni Gran Turismo oyununun geliştirilme süreci başladı

Yeni Gran Turismo oyununun geliştirilme süreci başladı

Çalışmalara çoktan başlanmış bile.

En sevilen yarış simülasyonu serilerinden Gran Turismo, PlayStation 1’den itibaren yarış severlerin gönlünü çalmış bir yapımdır. Serinin yeni oyunları, PlayStation konsollarına dair nesil değişimlerine rağmen, farklı numara ve isimlerle gelmeye devam etti. Bilindiği gibi yakın zamanda Gran Turismo Sport ile PlayStation 4 için çıkışı gerçekleştirilmişti. Piyasaya çıkan oyun, bir ara yapım mı, yenisi gelecek mi derken, akıldaki soruların bir kısmı yanıt buldu. Serinin geliştirilme sürecine başlandığına dair ilk onay, birinci ağızdan geldi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bir sonraki Gran Turismo oyunu doğrulandı

Polyphony Digital ekibinin CEO’su ve Gran Turismo serisi geliştiricilerinden Kazunori Yamauchi, Taipei Game Show 2018 esnasında sahne aldığı etkinlik sonrası bir röportaja katıldı. Röportaj, piyasadaki oyun hakkındaki soruları kapsıyordu ama laf birden, serinin bir sonraki oyununa geldi. Kişi bu durumu ağzından mı kaçırdı, bilerek mi konuyu oraya getirdi bilemiyoruz. Her nasıl olduysa, sonuçta yeni Gran Turismo oyununun yapılmaya başlandığı, en yetkili kaynak tarafından doğrulanmış oldu.

Kazunori Yamauchi’ye yöneltilen soru, Gran Turismo Sport oyunundaki, değiştirilebilir araba ayarlarıyla ilgiliydi. Arabalardaki farklı iç ayarların, yeni güncellemelerle gelip gelmeyeceği hakındaki soruyu, muhtemelen bir sonraki Gran Turismo oyununda olacaktır, şeklinde yanıtladı Kazunori Yamauchi. Tecrübeli geliştirici, sıklaşan sorular karşısında biraz da kaçamak yanıtlar verdiği söylenebilir ama şu cümlesiyle yeni oyunun çalışmalarına başlandığını resmen açıklamış oluyor; “Gran Turismo Sport oyununun yapımı tamamlandığından beri, serinin yeni oyunu için çalışıyorum.” diyor Kazunori Yamauchi.

Serinin yeni oyuna dair çalışmaların başlandığı böylelikle resmen açıklamış oldu. Haliyle röportajın odağı, serinin yeni oyununa kaydı. Gelen sorulara, yeni oyunun detayları henüz belli değil, diyerek geçiştiren Kazunori Yamauchi, oyunun numarasına dair soruyu da henüz belli değil, diyerek yanıtlamaktan kaçındı. Bizler de serinin yeni oyununun yapılmakta olduğunu sizlere açıklarken, detaylar geldikçe iletmeye devam edeceğiz. Muhtemelen bir ara oyun olarak tasarlanan Gran Turismo Sport ile aralarında, araç çeşitliliği ve geliştirilebilir araç detaylarına dair, pek çok farklılıklar olacaktır ama henüz hiçbir şey belli değil.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın