Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Yunus Emre Altanay, Editör Yazım tarihi: 05.05.2015

Lost Planet 3, Legendary ve Yaiba: Ninja Gaiden Z oyunlarının yapımcısı Los Angeles merkezli firma Spark Unlimited artık oyun yapmayacağını açıkladı.

İşin komik yanı firmanın kapanacağını bir forum üyesi CMA Auctions adlı bir sitedeki bilgisayar ve ofis malzemelerinin açık arttırmaya sunulduğunu görmesiyle fark etmiş. Bu malzemeler Spark Unlimited firmasına ait olunca hemen firmaya bir mesaj atmış ve “eee kapanıyor musunuz? niye haber vermiyorsunuz oğlum?!” şeklinde çıkışınca firma bir basın açıklaması yapmak zorunda kalmış…

Yaiba Ninja Gaiden Z

Şaka bir yana ünlü oyunların yapımcısı artık oyun yerine film falan yaparız gibi bir açıklamayla oyun dünyasına veda etti. Bize de onların eski oyunlarını anmak kaldı…

Spark Unlimited 2002 yılında kuruldu ve ilk oyunları olan Call of Duty: Finest Hour’u 2004 yılında piyasaya sürdüler. Yani bu firma bir Call of Duty yapımcısı gençler unutmayalım… Ha bir de geçen sene Yaiba: Ninja Gaiden Z çıktı… Kuru aksiyondu bilen bilir. Ayrıca, F2P bir oyunla gelmesi bekleniyordu firmanın bu yıl.

Neyse, elveda Spark Unlimited!

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.