Avatar
Yazar: Staff, Editör Yazım tarihi: 15.12.2016

Son günlerin olay şirketi Crytek'e son darbe içeriden geldi!

11

Hatırlarsanız, önce Crytek'in Bulgaristan ofisinde yaşanan problemlerden, akabinde şirketin genel yapısı ve Cevat Yerli'den bahsetmiştik. Özellikle Türk oyuncuların sevip, kendileri için üzüldüğü Crytek'e son darbe içeriden geldi.

Crytek'in Almanya, Frankfurt'ta ki ana ofisinde FX sanatçısı olarak çalışan Ludvig Lindqvist, şirkete resmi yollarla dava açmaya hazırlanıyor. Dava gerekçesi olarak ertelenen ve ödenmeyen maaşlar gösteriliyor. Lindqvist'e göre 2016 yılının Mayıs ayından beri maaşları ödemekte zorlanan Crytek, son 2 aydır kendisine hiç maaş ödemiyor! Tam 58 gündür maaş alamayan ve bu sebeple 08 Aralık 2016'da Crytek'ten olaylı bir şekilde ayrılan FX sanatçısının açacağı dava Crytek'i oldukça zor duruma düşürebilir.

Crytek; Far Cry 1, Crysis üçlemesi, Ryse: Son of Rome, Warface gibi oyunların geliştiriciliğini yapmış bir oyun geliştiricisidir. Crytek’te dahil olmak üzere oyun sektörüne ait bütün haberleri, VG247 farkı ile öğrenmek için bizleri Facebook ve Twitter üzerinden takip edebilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.