BioWare, resmi forumlarının büyük bir bölümünü kapatıyor!

BioWare, resmi forumlarının büyük bir bölümünü kapatıyor!

Sosyal medyayı kullanmak bir alternatif olabilirmiş.

Dragon Age: Inquisition, Mass Effect 3 gibi ses getiren yapımların geliştiricisi olan BioWare; çarpıcı bir karar aldı. Alınan bu karara göre, şirketin resmi forumlarının çok büyük bir kısmı kısa süre içerisinde kapılarını kapatacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

BioWare

BioWare; Star Wars: The Old Republic forumlarının aktif kalacağını fakat diğer oyunlar için bunu söyleyemeyeceklerini belirtti. Dragon Age, Mass Effect 3 ve diğer oyunlara ait forumlar 26 Ağustos 2016’da sadece okunulabilir hale gelecek; yani ihtiyaç duysanız bile yorum yapamayacaksınız. 25 Ekim 2016 tarihinde ise forumlar tamamıyla erişilemez hale gelecek. Bu açıklama sonrasında, Mass Effect: Andromeda için yeni bir sistem kurulacak mı sorusu da aklımızı kurcalamıyor değil, fakat şirketin açıklamasının bir kesitinden bunun olmayacağını anlayabiliyoruz.

BioWare bu konuda yaptığı açıklamada, “Bu karar, bizim için hiç kolay olmadı. Oyuncularımız, bizim için çok önemliler. Hikayeleriniz, geri bildirimleriniz ve oyunlarımıza duyduğunuz sevgi bizi bu işi daha ileriye götürmeye teşvik etti, bize ilham verdi. Geçmişte, forumlar birbirimizle iletişim kurmak için tek yoldu; geliştiriciler, oyuncuların fikirlerini alabiliyor ve onlarla direkt olarak iletişim kurma imkanını yakalıyorlardı. Şimdi ise, sosyal medya ile beraber iletişim yöntemleri hiç olmadığı kadar fazla.” şeklinde belirtti durumu.

Anlaşılan o ki, sosyal medya kullanımının yükselmesi ve büyük internet siteleri sebebiyle BioWare’ın forumları kullanılmamaya, en azından eski aktifliğini kaybetmeye başlamış. Eğer bu forumlar üzerinde sizin için önemli bilgiler varsa, 25 Ekim 2016 tarihinden önce bunları başka bir yere kopyalamayı unutmayın. Paylaşılan resmi açıklamayı dilerseniz buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.