Anthem harita boyu hakkındaki bilgiler BioWare tarafından doğrulandı

Anthem harita boyu hakkındaki bilgiler BioWare tarafından doğrulandı

Dev harita, dev maceralar.

Tek kişilik rol yapma oyunlarıyla tanıdığımız BioWare’ın geliştirdiği Anthem harita boyu hakkında birtakım bilgiler paylaşıldı. Sadece harita değil, oyun içerisinde ölüm ve yeniden canlanma mekaniğinin nasıl çalıştığı da anlatıldı. E3 2018 etkinliğinde gösterilen oynanış videoları ile birlikte yeni gelen bilgiler eklendiği zaman Anthem’ı bekleyen kişiler heyecanlarına heyecan kattı. Reddit üzerinde yapılan Anthem harita boyu tartışmalarına oyunun tasarım cephesinden güçlü isimlerde dahil olarak ilerleyişi doğruladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Anthem harita boyu hakkındaki bilgiler BioWare tarafından doğrulandı

Anthem harita boyu hakkındaki bilgiler BioWare tarafından doğrulandı

Oyuncular, BioWare’ı Mass Effect ve Dragon Age gibi güçlü markalar ve tek kişilik rol yapma oyunlarından tanımasından ötürü şüpheci bir şekilde Anthem’i izliyorlardı. Tek oyunculu oyunları oynayan kesimin, çok oyunculu oyun oynamaya karşı bir ön yargıları var. Ayırca, BioWare yapımlarında romantizm seçenekleri ve diyalog çarkları gibi görmeye alışkın oldunan oyun elementleri mecburen Anthem’den uzaklaşacak. Bir Reddit kullanıcısı E3 2018’de gösterilen oyun haritasının tam harita büyüklüğü olup olmadığını sorduğunda, yaratıcı yönetmen Brenon Holmes haritanın yaklaşık %90’ı temsil ettiğini doğruladı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Açıklamaları sadece bununla sınırlı kalmadı. Harita üzerindeki üst ve alt kısımlarının eksik olduğunu ve geliştirildiğini belirtti. Brenon Holmes, “Harita, genişleyen açık dünya oyunlarını keşfetmek için kullanılan oyunculara bu kadar büyük görünmese de oyun piyasasındaki tipik açık dünya oyunları gibi derinliksiz, boş bir yüzey olarak düşünemezsiniz” dedi. Yönetmen, haritasını bir gökdelene benzetiyor. Emerald Abyss ve Fortress of Dawn gibi cazip konum isimleriyle, oyuncuların keşfetmesi için çok fazla zemin olacağını söylemek kuvvetle muhtemel.

Farklı bir Reddit konu başlığında, lider yapımcı Ben Irving, “Tüm sağlığınızı kaybettiğinizde, elbetteki ölürsünüz ve aşağıya düşersiniz. Diğer oyuncular sizi yeniden canlandırabilir. Eğer kimse bu işlemi yapmazsa başka bir canlanma noktasında yeninden dirilirsiniz. İyi haber şu ki, oyunda dost ateşi tehlikesi yok ve oyuncular da ateşte yanmak ya da donmak gibi eylemlerle kendilerine zarar veremeyecekler. En azından iki çok utanç verici ölüm yolu oyun içerisinde yok. Anthem’deki oyuncu karakterleri, özelleştirilip yükseltilebilen ve değişik dövüş stillerine uygun farklı sınıflarda gelebilen Javelins adlı Exo kıyafeti mevcut olacak. Javelinler ayrıca oyuncuların hem havada gezinmelerini ve su altında yüzmelerini sağlıyor.” dedi.


Anthem  Satın al
Anthem inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.