Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 19.02.2022

Görünüşe göre, Kasım 2021 civarlarında bilgileri sızdırılmış olan BioShock 4 ile ilgili sorunlar mevcut. Çünkü, ortaya çıkan yeni bilgilere göre BioShock 4 çıkış tarihi ertelenebilir. Oyunla alakalı birtakım şeyleri sızdırmış olan Oops Leaks, bu sefer kötü bir haberle karşımıza çıktı. Bu ertelenme mevzusu ile ilgili paylaşmış olduğu Twitter gönderisine göre, şirket içerisinde eleman kaynaklı problemler yaşanıyor. Hemen aşağıda, bahsini ettiğimiz olayın Twitter gönderisi yer alıyor.

BioShock 4 çıkış tarihi neden ertelenebilir?

Oops Leaks tarafından paylaşılmış olan Twitter gönderisinde, "Yeni BioShock geliştirme sorunları yaşıyor. Şirket, aralarında yöneticilerin de bulunduğu 40 civarında eleman kaybetti. Bildiğim kadarıyla 2K, projenin sonuçlarından ve hızından memnun değil. Fakat, T2'nin son finansal raporuna göre oyunun, 2024 yılının sonunda çıkması planlanıyor." şeklinde bir açıklamada bulunuyor. Her ne kadar şirket tarafından çıkış tarihi olarak 2024 yılının sonu gösteriliyor olsa da, yaşadıkları sorunlardan dolayı, oyunun ertelenmesi söz konusu olabilir.

BioShock Isolation olarak da anılan yeni BioShock 4, Unreal Engine 5 oyun motoruyla geliştiriliyor. 2K Games ekibinin orijinal planı, aslında oyunu 2022'nin ilk çeyreğinde duyurmaktı. Fakat, şirket içerisinde yaşanan sorunlardan dolayı, henüz oyundan bir haber alabilmiş değiliz. Yine de gözlerimiz 2K Games üzerinde. Sonuçta, daha ilk çeyrek geçmiş sayılmaz. Eğer oyunun duyurusu bu ilk çeyrek içerisinde gerçekleşirse, oyunun planlanan çıkış tarihine yetişeceğini düşünmek yanlış olmaz. Fakat, daha duyuruda bile gecikmeler yaşanırsa, çıkış tarihinin de gecikmesi söz konusu olabilir.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.