Biomutant oyununun karakter yaratma özellikleriyle ilgili detaylar gelmeye devam ediyor

Biomutant oyununun karakter yaratma özellikleriyle ilgili detaylar gelmeye devam ediyor

Kıyamet sorasında, kendi mutantınızı kendiniz yaratarak bu dünyaya dahil olun.

Unreal Engine 4 motorunu kullanarak adeta oyunculara kıyamet sonrası bir dünyada görsel şölen yaşatacak Biomutant, farklı yapısı ile oyuncuların dikkatini çekmeyi başardı. Bu yıl gelmesi beklenen açık dünya rol yapma oyununda, RYO ögeleri derinleştirilerek oyuncuların beklentilerini karşılamayı hedefleniyor. Özellikle oyun içi karakterleriyle dikkat çeken Biomutant, detaylı bir karakter yaratma ekranı ile bizleri karşılayacak. Sıkıcı, robot gibi konuşan ve mimikleri olmayan insan karakterler yerine, oyunda son derece sevimli Rocket Raccoon tarzında mutant karakterler bulunacak. Sevimlilikten ödün vermeyen karakterlerimizi istediğimiz gibi şekillendireceğiz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

THQ Nordic, Biomutant hakkında onlarca yeni bilgi yayımladı

Biomutant’ın Experiment 101 isimli geliştirici ekibinden Stefan Ljungqvist, geçtiğimiz haftalarda düzenlenmiş olan PC Gamer Weekender 2018 etkinliğinde oyunun karakter yaratma araçları hakkında bilgiler verdi. Verilen bilgilere baktığımızda çok detaylı bir karakter yaratma ekranı bizleri bekliyor. Karakterimizi yaratırken verdiğimiz her karar, oyun içi oynanışı etkileyecek durumda. RPG hayranlarını göz önünde bulunduran oyunda dayanıklık, canlılık, karizma, zeka, çeviklik ve şans istatistikleri en detaylı şekilde bulunuyor. Fiziksel özelliklerinde ise çeşit çeşit kürk renkleri, desen seçenekleri gibi özellikler bulunmakta. Oyunun içerisinde karakter yaratmanın bu kadar detaylı olmasının bir sebebi var. Karakterimizin istatistikleri ile fiziksel özellikleri arasında bir bağ bulunmakta. Eğer güç odaklı bir karaktere sahip olursanız, daha çok bir boksör gibi gözüküyorsunuz. Çevikliği ön planda tutarsanız ise mutantınız daha zayıf bir görünüşe sahip oluyorsunuz.

Oyunda karakter yaratımı dışında içerisinde bulunan mekaniklerde de çeşitlilik bulunuyor. Karşımıza çıkan engelleri bu mekanikler ile geçeceğiz. Örneğin kendimize bir uçurum üzerindeyken tırmanma alanları yaratabileceğimiz ve duvarlara ateş edebileceğimiz bir yayımız bulunmakta. Bir sırt roketi bularak gökyüzünde zarifçe süzülebiliriz de. Mekanikler keşif ögelerinde büyük bir rol tutacak. İlgi çekici ve bir o kadar da tuhaf bir tema işleyen Biomutant’ta en çok karakter yaratma ekranında vakit harcayacağız gibi duruyor.


Biomutant
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın