Bill Gates, kripto para konusunu çok tehlikeli görüyor

Bill Gates, kripto para konusunu çok tehlikeli görüyor

Ünlü teknoloji milyarderine göre kripto paralar tehlikeli işlerde kullanılabilir.

Dünyada hiçbir şey göründüğü gibi değildir sözünü, bu haberi okuduktan sonra, sanal dünyada da öyle değilmiş, diye değiştirebiliriz. Son yıllarda büyük ilgi çeken ve pek çok insanın talebiyle karşılanan bir mesele, kripto para işlemleri. Bu para birimi, yatırım ya da üretim amacıyla, bu fırsattan yararlanmak isteyen çok sayıda insanı cezbediyor. Konuyla ilgili daha önceleri açıklama yapmak istemeyen milyarder Bill Gates ise kripto para konusunda tehlikeli noktaları işaret ediyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bill Gates, kripto para konusunu çok tehlikeli görüyor

Bir oturum esnasında Bill Gates’e kripto para madenciliğindeki patlamayla ilgili görüşleri soruldu. Bill Gates, bu konudaki ana hususun gizlilik olduğunu ve bunun büyük zararları olabileceği yanıtını verdi. Bu para biriminin kaçakçılık ve terör örgütleri finansmanı gibi yollarda kullanabileceğini söyleyen ünlü milyarder, kripto para birimlerinin doğrudan ölüme neden olabileceğini sözlerine ekledi. Ayrıca ünlü teknoloji patronuna göre, bu sisteme talep arttıkça, daha fazla tehlikeli alanlara kullanılmaya başlanılacak.

Bill Gates burada, suç unsurlarında kullanılabilecek ve kötü amaçlara hizmet edebilecek olan kripto para birimlerinin, takibinin mümkün olmadığının altını çiziyor. Güvenlik mercilerince denetlenemeyen bir para akışının sağlanması da ünlü iş adamı tarafından, riskli ve oldukça tehlikeli olarak yorumlanıyor. Bilindiği üzere, suç unsuru olan kaçakçılık, terör gibi işlerin yakalanmasında en büyük etkenler fiziksel paralar olmuştur. Bill Gates burada çok doğru bir noktaya dikkat çekiyor. Fiziksel bir akış sağlanmaması, suç teşkil eden durumların daha zor tespit edilmesine neden olacaktır.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.