Avatar
Yazar: Alper Dalan, Editör Yazım tarihi: 02.10.2018

Günümüzün sabırsızlıkla beklenen oyunları arasında yer alan Cyberpunk 2077 hakkında çıkan her haberle daha fazla heyecanlanıyoruz ister istemez. Ülkemizde Cyberpunk 2077 dağıtımcılığının Bilkom tarafından yapılacak olması da sevindirici haberlerden bir tanesi olmuştu. Fakat konumuz, Cyberpunk 2077'ın Bilkom tarafından yayımlanması değil tabii. CD Projekt RED ekibinin çok beklenen oyununu bizlere sunacak olan Bilkom, yanlışlıkla olduğunu düşündüğümüz bir adım attı. Bilkom ekibi, Twitter üzerinden paylaştıkları bir gönderi ile Cyberpunk 2077 çıkış tarihi verdi.

Bilkom yanlışlıkla Cyberpunk 2077 çıkış tarihi paylaştı

Bilkom, tam bir Cyberpunk 2077 çıkış tarihi vermedi

Hemen yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz görsel, 27 Eylül 2018 tarihinde Bilkom tarafından paylaşılan bir gönderiye ait. Twitter gönderisinde, "Geliyor, hazır olduğunda! The Witcher serisinin yapımcısı CD Projekt'in yeni oyunu Cyberpunk 2077 Bilkom güvencesiyle 2019 yılında Türkiye'de!" şeklinde bir açıklama bulunuyor. Gönderinin içerisinde aynı zamanda bir Cyberpunk 2077 görseli de paylaşılmış durumda. Peki, bu açıklama neden böyle önemli oldu? Gelin bir de bu açıklamanın öneminden bahsedelim.

Bilkom ekibi tarafından paylaşılan Cyberpunk 2077 çıkış tarihi bilgisi, aslında pek de kesin olmayan bir bilgiyi kesinleştirmiş bulunuyor. CD Projekt RED ekibi, yaptıkları açıklamalarda Cyberpunk 2077 çıkış tarihi için 2019 yılını işaret ediyorlardı zaten. Fakat, CD Projekt RED ekibi, 2019 yılı içerisinde çıkarabilmeyi sadece umut ediyordu. Bilkom, paylaşmış olduğu bu gönderi ile birlikte, 2019 yılı içerisindeki çıkış tarihini bir nevi onaylamış oldu. Hem de tamamen resmi olarak. Sonuçta, Cyberpunk 2077 geliştiricisi CD Projekt RED ile bu konular hakkında yüz yüze görüşmüş bir ekip.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.