Bethesda, The Elder Scrolls III Morrowind Remastered ilgilerini çekmediğini açıkladı

Bethesda, The Elder Scrolls III Morrowind Remastered ilgilerini çekmediğini açıkladı

The Elder Scrolls V: Skyrim'e yapılan kıyak üçüncü oyun için yapılmayacak gibi duruyor.

E3 2018’de altıncı oyun hakkında gösterilen tek şey beş-on saniyelik bir videonun üstüne bir logodan ibaretken serinin hayranları daha fazlasını istiyor. Oyuncuların sürekli The Elder Scrolls V: Skyrim Remastered sürümlerini piyasaya süren Bethesda’dan istediği şey eski oyunlarını da remaster etmesi. Fakat Bethesda cephesinden gelen haberlere göre bunun olması pek mümkün değil. Meşhur oyun tasarımcısı Todd Howard, The Elder Scrolls III Morrowind hakkında açıklamalarda bulundu.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bethesda, The Elder Scrolls III Morrowind Remastered ilgilerini çekmediğini açıkladı

Bethesda, The Elder Scrolls III Morrowind Remastered ilgilerini çekmediğini açıkladı

The Elder Scrolls III Morrowind, 29 Nisan 2002’de çıkış yapmıştı. Durum bu şekilde olunca oyun ister istemez yaşlandı. Hem görsel anlamda, hem de mekaniksel anlamda değiştirilmeye, en azından iyileştirilmeye ihtiyacı var. E3 2018 sunumlarında kendileriyle dalga geçen Bethesda, The Elder Scrolls V: Skyrim için hemen hemen her platforma Remastered sürümü geliştirmiş olsa da aynı tutarlılığı ondan daha çok ihtiyaç duyan The Elder Scrolls III Morrowind için göstermedi.

Eski hayranlar ne kadar istese de pek olmayacak gibi görünüyor çünkü konuyla alakalı olmak üzere Todd Howard, hayranların duymak istemediği tarzda açıklamalarda bulundu. The Guardian’a konuşan Todd Howard, “Zaten Xbox One’ın geriye uyumluluk sürecinde oynanabiliyor.” diyerek resmen kestirip attı. Ardından, “Sony, Microsoft, Nintendo ve diğerlerinin eski oyunların daha kolay oynanabilir kısmasından ötürü gerçekten mutluyum.” şeklinde ekledi.

Todd Howard tam olarak, “O dönemde tercih edilen fakat yaşlanan oyunların bu şekilde temin edilebilmesi gerçekten güzel bir şey. Hatta ben de mümkün oldukça Remastered sürümleri tercih ediyorum. Fakat konu The Elder Scrolls III Morrowind olduğu zaman orijinal sürümünü oynamayı yeğlerim. Çünkü oyunun yaşlanması da onu değerli kıldı ve bu yaşlılık onun bir parçası. 2002 yapımı olması onun olayı. Bu nedenle şahsi fikrim Remastered sürüme sahip olmamalı.” dedi.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Todd Howard, “Açıkçası, dürüst olmak gerekirse şu günlerde her şeyin bir Remastered sürümü çıktığı görülüyor. Elbette abartmıyorum, olay her şeyin ya da birden fazla kez Remastered sürümünün yapılması olmamalı. Bunu ister istemez bol miktarda tecrübe ettik ve anladık.” diyerek tekrardan The Elder Scrolls V: Skyrim için yaptıkları çeşit çeşit Remastered sürümü kararları hakkında samimi bir itirafta bulundu.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.