Bethesda, içinde “Prey” geçen oyun isimlerine müdahale ediyor

Bethesda, içinde “Prey” geçen oyun isimlerine müdahale ediyor

Aynısı Scrolls için de yaşanmıştı. Bethesda hiç şaşırtmıyor.

Yayımcılığını Bethesda Softworks‘ün üstlenmiş olduğu Prey, oyuncuların beğenisine sunuldu bile. An itibari ile de Steam üzerinde görebileceğiniz yorumları da gayet olumlu. Fakat, haberimizin konusu maalesef Prey değil, Prey for the Gods. Alakalarına gelecek olursak eğer, özetle Bethesda Softworks, Prey for the Gods’ın ismini, Prey ile benzerliği yüzünden değiştirmek istiyor.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bethesda Prey for the Gods

Haberimizin kötü kısmına gelecek olursak, Bethesda Softworks‘ün bu isteği yerine getirildi, No Matter Studios tarafından. Prey for the Gods‘ın ismi artık komik bir şekilde Præy for the Gods. Geliştirici ekip No Matter Studios, durum ile ilgili açıklama da yaptı, resmi sayfalarından. Eğer olur da detaylı bir şekilde incelemek isterseniz buraya tıklayarak ulaşacağınız internet sayfasında, No Matter Studios tarafından yapılan açıklamaya göz gezdirebilirsiniz.

No Matter Studios, “Biz bununla savaşabilirdik ve bu konu üzerinde bir süre de düşündük.” dedi açıklamasında. Yapılan açıklamada, “Marka çatışmaları uzun sürebilir ve kişilerin bu kapışma konusunda ne kadar kararlı olduğuna bağlı olarak çok pahalı olabilir. Biz, değerli Kickstarter fonumuzu ne kullanmak istedik, ne de mahkeme için ek para istemek istedik.” diyerek, Bethesda Softworks ile neden böyle bir kavgaya girmediklerini özetlediler.

Geliştirici ekip No Matter Studios yayımladıkları açıklamada, “Aslında ilk fragmanımızdan hemen önce, oyunun adını Præy for the Gods olarak değiştirmek istemiştik. Neyse ki simge her iki kavramı da içeriyor ve biz de bunu kullanmaya devam edebileceğiz. İnsanların arama motorlarında æ simgesini yazma konusunda zorlanacağını düşünmüştük. Bu, 2015 yılında Facebook ve Twitter üzerinde 100, hatta 1000 kişinin bile izleyip izlemeyeceğini bilemediğimiz zamanlardaydı.” diyerek, aslında böyle bir ismin daha önce akıllarına gelmiş olduğunu da dile getirdi.

Bethesda Softworks‘ün bu tavrını her ne kadar onaylamasak da, olayların uzatılmadan tatlıya bağlanmış olduğunu görmek gerçekten mutlu etti. Umarız ki başka zorluklarla karşılaşmadan bizlerle buluşmayı başarabilir Præy for the Gods. Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.