Türkiye

Bethesda Softworks: “Dishonored 2, Fallout 4 kadar satmak zorunda değil.”

Bethesda Softworks: “Dishonored 2, Fallout 4 kadar satmak zorunda değil.”

Beklentiler yüksek değil.

Kasım 2015’te Fallout 4‘ün çıkış yapmasıyla, tahmin edeceğiniz üzere Bethesda Softworks çok iyi bir yıl geçirmişti. Geliştirici ekip, Fallout 4 ile serinin sıkı takipçilerini her ne kadar tatmin edemese de firmanın finansal olarak çok başarılı bir yıl geçirdiği ortada. Nuka-World eklenti paketiyle Fallout 4 defterini kapatmış görünen Bethesda Softworks, tüm odağını yeni çıkacak oyunları Dishonored 2’ye çevirmiş durumda.

Dishonored 2

Bethesda Softworks’ün tanıtım ve pazarlama müdürü Pete Hines, firmanın Dishonored 2 ile ilgili beklentilerini anlattı. MCV’ye verdiği röportajda Pete Hines, “Hangi oyunların nasıl bir potansiyeli olduğunu çok iyi anlayan bir ekibiz. Doom‘un veya Dishonored 2’nin, Fallout 4 kadar bir satış başarısına ulaşmasını elbette beklemiyoruz. Eğer böyle bir şey yaparsak haksızlık etmiş oluruz.” dedi. Açıklamasına devam eden pazarlama müdürü, “Birisinin çıkıp da Dishonored 2 için ‘bu oyun kesinlikle potansiyel olarak The Elder Scrolls V: Skyrim ile eşdeğer‘ dediğine inanmıyorum. Sonuçta farklı stüdyolar tarafından geliştirilen farklı oyunlar. Ancak elbette yapım, The Elder Scrolls V: Skyrim’e benzemeden de çok iyi bir satış başarısı yakalayabilir.” dedi.

Pete Hines’in MCV’ye verdiği röportajdan anladığımız kadarıyla Bethesda Softworks, oyunlarını her yönüyle tanıyan bir firma. Açıkçası başarının sırrı biraz da burada yatıyor. Bir oyunun başarılı olabilmesi için sadece geliştirici ekibin sıkı çalışması değil, firmanın tüm departmanlarının o yapımla ilgili bilgili olup ona göre iş planı ve sonrasında beklenti oluşturması gerekir. Firmanın satış açısından çok beklentisi olmadığı yapım Dishonored 2, 11 Kasım 2016’da PC, PlayStation 4 ve Xbox One için çıkacak.

Dishonored 2

Yorumlar (0)

Bir Cevap Yazın