Bethesda, bir MOBA oyunu geliştiriyor olabilir

Bethesda, bir MOBA oyunu geliştiriyor olabilir

Bethesda ekibinin E3 2017 için 2-3 sürprizi vardı. Bu sürprizlerden biri, yeni MOBA oyunu olacak gibi görünüyor.

League of Legends, DOTA 2, Heroes of the Storm, SMITE gibi MOBA oyunları sizin için yeterli değilse, güzel bir haberimiz var: Bethesda, bir MOBA oyunu geliştiriyor olabilir. Nereden mi biliyoruz? Çünkü Bethesda Softworks biraz önce internet sitesi üzerinden yeni bir iş ilanı verdi ve bu iş ilanında, bir topluluk yönetici aradığını belirtti. Genel olarak Bethesda Softworks içerisinde çalışacak olan bu topluluk yöneticisi veya rolü çok önemli değil bizler için. Önemli olan, bu iş ilanının tanımındaki bilgiler.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bethesda, bir MOBA oyunu geliştiriyor olabilir

İş ilanı, “Topluluk Yönetimi ekibinin Çevrim İçi Oyunlar bölümünün bir üyesi olacak olan bu aday, The Elder Scrolls Online, Quake Champions ve The Elder Scrolls Legends gibi çevrim içi oyunlarla ilgili topluluk etkinliklerini destekleyecek.” şeklinde belirtiliyor. İşe alınacak olan kişinin ise şu gereksinimlere sahip olması gerekiyor: MMOG, MOBA, rekabetçi FPS oyunlarına ve dijital kart oyunlarına karşı ilgi.

Şimdi, bir düşünelim. Bethesda ekibi, bir MMOG yapıtına sahip: The Elder Scrolls Online. Aynı şekilde rekabetçi FPS oyunları da var: Quake Champions. Kart oyunu ise The Elder Scrolls Legends olacak. Peki, MOBA oyunu nerede? Bethesda/ZeniMax bünyesinde şu an sadece Battlecry stüdyosu boşta olarak görünüyor. Bu yüzden, Battlecry ekibinin bir MOBA oyunu üzerinde çalıştığını düşünüyoruz. Bu MOBA oyununun ise The Elder Scrolls evrenine ait olacağını tahmin etmek için müneccim olmaya gerek yok sanırım.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Paladins Ön İnceleme yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve son olarak Destiny 2, ilk oyuna ek paket olarak gelmeliydi isimli fikir yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.