Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Aslı Hürüze Arı, Editör Yazım tarihi: 03.06.2021

PlayStation Studios’un başkanı Hermen Hulst, yakın zamanda yayımlanan bir PlayStation Blog gönderisinde, “Bend Studio, çok çok tutkulu oldukları ve çok heyecan verici yeni bir oyun üzerinde çalışıyor.” diyerek yeni bir oyun üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Bend Studio, Nisan 2021 ayında Bend Studio’nun Days Gone 2’nin orijinal oyuna yönelik hayal kırıklığı yaratan kritik bir resepsiyonun ardından Sony tarafından reddedildiğini ancak o zamandan beri orijinal bir başlık üzerinde üretime başladığını söyledi. Çeşitli Naughty Dog projelerini desteklediğini iddia etti.

PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst yeni oyun için açıklamalarda bulundu

Herman Hulst, “Yeni oyun bizim için inanılmaz derecede önemli.” dedi. Devamında,  “Ancak yeni oyun, stratejimizin yalnızca bir yönüdür. Sonuç olarak, PlayStation Studios’un son derece cüretkâr olmasını ve risk almasını istiyorum. PlayStation’ın mirasını benimsemeye, oyunun sınırlarını zorlamaya ve önemli yapımlar oluşturmaya devam etmemizi istiyorum. Muhtemelen, başka hiçbir yerde yapılmayacak oyunların…” dedi ve Herman Hulst sözlerine, “Biliyorsunuz Bend Studio, çok tutkulu oldukları ve heyecan verici yeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Days Gone ile geliştirdikleri derin açık dünya sistemlerini geliştiriyor. Bu yüzden Bend Studio için gerçekten çok mutluyum.” şeklinde devam etti.

Sony, geçen yıl PC için Horizon Zero Dawn’ın piyasaya sürülmesinden sonra Mayıs 2021 ayında Days Gone’un bir PC sürümünü yayımladı ve Hermen Hulst, şirketin PlayStation yapımını konsollara çıkarma yolculuğundan da bahsetti. Hermen Hulst, “PC için planlamamızda hala erken olduğunu düşünüyoruz. Horizon Zero Dawn PC için çok başarılı olsa da… PlayStation ekosisteminin dışındaki oyunculardan, PlayStation hayranlarının yıllardır keyif aldıkları muhteşem oyun portföyünü deneyimlemek için bir iştah olduğunu gösteriyor. Ancak PlayStation Studios oyunlarımızı oynamak için en iyi yer olmaya devam edeceğini vurgulamak istiyorum. Ancak PC oyuncularına değer veriyoruz ve her oyunu PC de başlatmak için doğru zamanlarını bekliyoruz.” dedi.

Konsol oyunlarının PC için piyasaya sürülmesi hız kazandı

Bend Studio, 18 Mayıs 2021’De Days Gone’un PC versiyonunu piyasaya sürmüştü. Yani PS4’ün piyasaya sürülmesinden yaklaşık iki yıl sonra gelen bu gelişmenin, konsol oyunlarının yakın zaman içerisinde PC’ye uyarlandığını gösteriyor. PC oyuncuları, bu gibi gelişmelere çok seviniyor ve yeni deneyecekleri oyunlar için heyecan duyuyor.

Sony tarafından geçen hafta yayınlanan sunum belgeleri, görünüşe göre şirketin 2016’nın Uncharted 4 A Thief’s End bir sonraki PC sürümlerinden biri yapmayı planladığını ortaya koydu. Hermen Hulst, “Umarım bu oyunun hayran grubu bu gelişmenin tadını çıkarır ve beğenir” dedi ve ardından, “Hedefimiz bu inşa ettiğimiz harika hikayeleri, karakterleri ve dünyaları henüz deneyimlememiş yeni oyunculara ulaşmak istiyoruz. Oyunları PC’de yayınlamak tamamen bu amaca hizmet etmektir” diyerek PC oyuncularının yüzünü güldürdü.

Ayrıca Sony, Çarşamba günü Gran Turismo 7 ve God of War Ragnarök’ün PS4 ve PS5 için çıkacağını ve Santa Monica Studio’nun aksiyon devam oyununun resmi olarak 2022’ye ertelendiğini doğruladı. Birçok yeni oyun çıkmaya devam ederken birkaçı PC için birkaçı konsollar için çıksa da, yeni çıkan oyunlar ve bazı oyunlarının PC geleceğini duyan her oyuncu hem sevinç hem de büyük bir heyecan duyuyor.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.