Belçika HOTS ve Overwatch oyunlarında da ganimet kutularını yasakladı

Belçika HOTS ve Overwatch oyunlarında da ganimet kutularını yasakladı

Belçika'daki oyuncular artık ganimet kutuları satın alamıyor.

Ganimet kutularının kumar sayılması sebebiyle, bazı yerlerde, bazı oyunlardan kaldırılmıştı ufak ufak. Bu konu üzerinde en çok duran ise, Belçika olmuştu. Her ne kadar üzerinden bir hayli zaman geçmiş olsa da, birçok oyuncu bu haberleri hatırlayacaktır. Hatırlamayanlar, buraya tıklayarak bahsettiğimiz haberlerden bir tanesine rahatlıkla ulaşabilir. Şimdi ise bu yasak, HOTS ve Overwatch’a da geldi. Blizzard tarafından Avrupa forumlarında yapılan bir açıklama ile birlikte, bu haberin duyurusu yapıldı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ganimet kutuları, HOTS ve Overwatch oyunlarında değişikliğe uğradı

Blizzard ekibi, HOTS ve Overwatch oyunlarından ganimet kutularının satın alınabilmesinin kaldırılmasının sebebi olarak Belçika Oyun Heyeti’ni ve Adalet Bakanlığı’nı işaret etti. Her iki taraf da, Overwatch ve HOTS içerisinde bulunan ganimet kutularının kumar olduğunu söylüyor. Bu sebeple de, oyunlardan ganimet kutularını satın alabilme özelliği kaldırıldı zaten. Fakat Blizzard ekibi, alınan bu karardan pek de memnun değil gibi görünüyor. Paylaşılan gönderide, sonucun kendilerini şaşırtmış olduğunu ve aynı fikirde olmadıklarını dile getirdiler.

Belçika’da alınan bu karara Blizzard ekibinin uymaması durumunda ağır bir para cezası kendilerini bekliyordu. Bu yüzden de, Blizzard ekibi istemeyerek de olsa HOTS ve Overwatch oyunlarından ganimet kutularını satın almayı kaldırdı. Belçika’daki oyuncular ganimet kutularını hala oynayarak kazanabiliyorlar fakat satın alamıyorlar. Satın almaları durumunda her iki oyundaki ganimet kutuları da Belçika’nın gözünde kumar sayılıyor. Darısı, bütün ganimet kutularına sahip olan oyunların ve bu kumara karşı koymaya çalışan oyuncuların başına. Bir anda olmasa da, böyle böyle azalacaklar.


Overwatch
   Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.