Menü
https://leadergamer.com.tr/yeni-battlegrounds-silahi-mk14-ebr/
Playerunknown's Battlegrounds 28 Temmuz 2017 20:02

PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncusu, ünlü bir yayıncıyı öldürdüğü için banlandı

Aslında durum görülenden ve anlatılandan çok daha farklıymış.


Eğer internet kafeye gittiyseniz, arkadaşlar arasında, yan yana oturdukları zaman, “Bakmak yok beyler.” tabirini duymuşsunuzdur ve kesin kullanmışsınızdır. İşte bu haberimizde, bu sebepten dolayı, PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununda ban yemiş bir oyuncudan bahsedeceğiz. Lotoe adındaki bu oyuncu , Shroud olarak bilinen Twitch yayıncısını, “Stream Snipe” metodunu kullanarak vurduğu gerekçesiyle oyundan banlanıyor. Peki, nedir bu Stream Snipe denilen olay? Hemen açıklayalım: Çoklu oyuncu temelli oyunlarda eğer bir yayıncıya karşı oynuyorsanız, aynı anda başka bir monitörden onun canlı yayını izleyip, yerini tespit edip, onu öldürmenize Stream Snipe deniyor.

PlayerUnknown's Battlegrounds

Lotoe adındaki bu oyuncunun da, Shroud adlı yayıncıyı bu metodu kullanarak oyunda öldürdüğü iddia ediliyor. Lotoe’nun partneri ise bu iddiaları yalanlıyor. Oyunun forumunda paylaştığı bir yazıda arkadaşının bu metodu kullanmadığını, yayıncının hayranlarının yanlış gördüğünü ve hemen onu raporladıklarını söylüyor ve Lotoe’nun partnerinin kanıtları onu 7 günlük banından kurtaramıyor.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazımıza göz atabilirsiniz. Eğer sadece en iyi PlayStation 4 oyunlarını görmek istiyorsanız, en iyi PS4 oyunları başlıklı yazımız mutlaka ilginizi çekecektir. Eğer tüm bu oyunları oynayacak bir televizyon arıyorsanız, en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımız işinizi görecektir. Daha genel kullanım amaçlı bir televizyon arıyorsanız da, en iyi oyun televizyonları başlıklı bir yazımız bulunmakta.

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Karahan Kirişçi Editör