Menü
https://leadergamer.com.tr/playstation-store-bu-hafta-17-temmuz/
Playerunknown's Battlegrounds 18 Temmuz 2017 9:54

PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricileri, oyunun UI ve HUD tasarımı değiştirecek

Oyunda büyük bir değişikliğe hazır olun.


PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricileri, yaptıkları yeni bir açıklamada, oyunun UI ve HUD tasarımını değiştireceklerini ve bu değişim için oyunculardan yardım istediklerini duyurdu. Geliştirici ekibe göre, oyunun UI ve HUD tasarımının gidebileceği iki yön olduğunu belirtti. Bu yönlerden ilki, oyuncuların ne kadar kullanılabilir eşyalarının olduğunu, direkt olarak oyun ekranında görmesi ile alakalı. Mesela, kaç adet bandaj ve bombanız olduğunu, envanter sekmesine girmeden görebilmenizi istiyor geliştirici ekip. İkinci yol ise şu an oyunda kullanılan sistem. Yani, eşyalarınızı görebilmek için envantere girmeniz gereken yol. Bu şekilde rekabetçi bir oyunda, bu yolun kullanılması riskler taşıyor çünkü envantere girdiğiniz zaman, saldırılara tamamen açık oluyorsunuz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştiricileri, oyunun UI ve HUD tasarımı değiştirecek

PlayerUnknown’s Battlegrounds ekibi, “Rekabetçi bir nişancı oyunu olarak, oyuncuların ihtiyacı olan tüm bilgileri, oyunculara uğraş vermeden onlara gösterebilmemiz gerekiyor. Envanter sekmesini açmak, oyuncuya büyük bir dezavantaj sağlıyor. Fakat ekranda çok fazla bilginin görünmesi de, oyunun gerçekçiliğini silip atabilirsiniz.” diyor bu konuda. Eğer bu iki seçim arasında, sizler de söz hakkına sahip olmak istiyorsanız, buraya tıklayarak geliştirici ekibin oluşturmuş olduğu ankete göz atabilir, dilerseniz oy verebilirsiniz.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları başlıklı yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Bu sayede, eğlenceli PlayStation 4 oyunları bulabilirsiniz. Tabii bu oyunları 4K ve HDR kalitesinde oynamak istiyorsanız, sizlere en iyi 4K ve HDR oyun televizyonları yazımızı önerebiliriz. Eğer 4K ve HDR meraknız yoksa, en iyi oyun televizyonları yazımız da işinizi görebilir. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör