Leadergamer

© 2007-2020 Gamer Media Tüm Hakları Saklıdır. Bu sitenin veya içeriğinin hiçbir kısmı telif hakkı sahibinin izni olmadan çoğaltılamaz.

GamerMedia
Bizi Takip Edin
avatar
Yazar: Kaan GEZER, Editör Yazım tarihi: 02.08.2017

PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde bolca tüketilebilir eşya ve karakterinize giydirebileceğiniz kozmetik eşyalar bulunuyor. Tam da bu sebepten ötürü, küçük bir rehbere ihtiyacınız olabilir. Mesela, bir çatışma anında veya oyun içerisindeki oyun alanının dışında kaldığınızda, hangi eşyayı, ne kadar zaman içerisinde kullanabileceğinizi bilmek, birçok kez hayatınızı kurtarabilir. Aynı şekilde, kozmetik eşyaların, oynanışı hiç etkilemediğini de şimdiden söylemek isteriz. Eğer karakterinizin nasıl göründüğüne pek önem vermiyorsanız, kozmetik eşyaları pas geçmeniz gerecek. İsterseniz PlayerUnknown’s Battlegrounds rehberimizi, tüketilebilir eşyalar ile başlatalım.

PlayerUnknown’s Battlegrounds ipuçları, en güçlü silahları ve daha fazlası için tıklayın!

Battlegrounds

PlayerUnknown’s Battlegrounds: Hangi mermiler, hangi silahlar için tıklayın.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: Tüm tüketilebilir eşyalar

Bahsettiğimiz oyun içerisinde, 2.3.30.4 güncellemesi itibariyle sadece 7 tüketilebilir eşya bulunuyor. Bu eşyaların adı ise Painkiller, Energy Drink, Bandage, Gas Can, Adrenaline Syringe, First Aid Kit ve Med Kit. Tüm bu tüketilebilir eşyaların, karakterinize veya çevrenize bir etkisi oluyor. Tabii bu eşyaları, bir tuşa bastığınız anda kullanamıyorsunuz. Eşyaları kullanabilmek için belli bir süre beklemeniz gerekiyor. Eğer dilerseniz hemen aşağıdaki listeden, tüm bu tüketilebilir eşyaların ne kadar zamanda tüketildiğini ve ne işe yaradıklarını görebilirsiniz.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: En güçlü silahlar için tıklayın.

  • Painkiller: 7.5 saniyede kullanılıyor. Bu eşyayı kullandığınız zaman karakterinizin Boost değeri, 60 kadar artıyor.
  • Energy Drink: 4 saniyede kullanılıyor. Bu eşya, Painkiller ile aynı işe yarıyor. Sadece Boost değer 60 yerine 40 kadar artıyor.
  • Bandage: 4 saniyede kullanılıyor. Eğer karakterinizin canı %75’den azsa, her kullandığınızda 10 can veriyor.
  • Gas Can: 3 saniyede kullanılıyor. Bu eşya sayesinde arabanıza benzin ekleyebiliyorsunuz.
  • Adrenaline Syringe: 10 saniyede kullanılıyor. Bu eşya, Painkiller ve Energy Drink ile aynı işe yarıyor. Sadece, Boost değeri 100 artıyor. 
  • First Aid Kit: 7.5 saniyede kullanılıyor. Eğer karakterinizin canı %75’den düşükse, bu eşya ile canınızı %75’e çıkartabilirsiniz. Daha yukarıya çıkmıyor.
  • Med Kit: 10 saniyede kullanılıyor: Bu eşya sayesinde canınızı direkt 100 yapabilirsiniz. 

PlayerUnknown’s Battlegrounds: Tüm silah ekleri ve detayları için tıklayın.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: Tüm kozmetik eşyalar

PlayerUnknown’s Battlegrounds içerisinde birçok farklı kozmetik eşya bulabilirsiniz. Dediğimiz gibi, bu eşyalar karakterinizdeki hiçbir değeri değiştirmiyor, oynanışı etkilemiyor. Sadece dış görünüş için. 2.3.30.4 güncellemesi itibariyle oyunda 6 farklı şapka, 6 farklı gözlük, 5 farklı maske, 26 adet tişört, 21 adet ceket, 3 adet eldiven, 27 adet pantolon ve son olarak da 14 adet ayakkabı bulunuyor. Tüm bu giyilebilir eşyalar, özellikle tişörtler ve pantolonlar, karakterin cinsiyetine göre farklılık gösterebiliyorlar.

PlayerUnknown’s Battlegrounds: En sağlam kıyafetler ve ekipmanlar için tıklayın.

Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.