Menü
https://leadergamer.com.tr/clueless-gamer-kate-upton-cuphead/
Playerunknown's Battlegrounds 13 Temmuz 2017 14:12

PlayerUnknown’s Battlegrounds, sonunda FOV ayarına kavuşuyor

Her geçen gün gelişen PlayerUnknown’s Battlegrounds için FPS modu da biraz uzak görünüyor.


Şu an sadece Steam üzerinden PC oyuncularına sunulan PlayerUnknown’s Battlegrounds, erken erişim sürecinde. Yani oyun, her geçen hafta daha da gelişiyor. Bu temel gelişim sürecinin 2017 sonunda bitmesi ve oyunun tam sürümünün çıkması bekliyor. Tabii oyun erken erişim sürecinden çıkınca, konsollara da uğrayacak. PlayerUnknown’s Battlegrounds oyununun uğrayacağı ilk konsol Xbox One olacak ve bu oyun, bir süre boyunca Xbox One konsoluna özel kalacak. Ardından PlayStation 4 için çıkacak. Peki, bu kadar zamanda oyunda neler değişecek, neler eklenecek? Sanıyorum ki bu soruya verebileceğimiz en iyi cevap, şu an için FOV ayarı olacak. Çünkü PlayerUnknown’s Battlegrounds oyuncuları, çok uzun bir zamandır oyuna FOV ayarı eklenmesini istiyordu ve geliştirici ekip de sonunda bunu yapmaya karar verdi!

PlayerUnknown’s Battlegrounds, sonunda FOV ayarına kavuşuyor

Bahsetmiş olduğumuz bu FOV ayarı, oyuna 2 hafta sonra eklenecek. Bildiğiniz üzere, 2 hafta sonra oyunun 3. büyük güncellemesi indirmeye açılacak. Bu özellik de, o güncellemenin içerisinde bulunacak. Tabii PlayerUnknown’s Battlegrounds geliştirici ekibi, FOV ayarından bahsetmeye başlayınca, oyuncuların merakı FPS moduna da kaydı. Bildiğiniz üzere şu an oyun yarı FPS, yarı TPS olarak oynanabiliyor. Fakat bazı oyunlar, oyunun tamamının FPS olmasını istiyor. Geliştirici ekip, sadece FPS bakış açısı kilitli sunucuların, yakın bir zamanda gelemeyeceğini, bu özelliğin çok emek istediğini ve geliştirici ekibin, şu an optimizasyon üzerinde çalıştığını belirtti. Muhtemelen temel FPS sunucularını, oyunun çıkışına yakın görebileceğiz.

Tüm bunların haricinde, en iyi PS4 oyunları yazımıza, en iyi oyun televizyonları yazımıza, Steam deneyiminizi zenginleştirebilecek 8 yazılım yazımıza ve Minecraft Story Mode – Sezon 2 – Bölüm 1: Hero in Residence inceleme yazımıza göz atabilirsiniz. Son olarak, bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi de unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Kaan GEZER Editör