PlayerUnknown’s Battlegrounds, 2 milyonluk satış rakamına ulaştı

PlayerUnknown’s Battlegrounds, 2 milyonluk satış rakamına ulaştı

Büyük bir başarı var ortada. Peki, bu oyun, böyle bir başarıyı sizce hak ediyor mu?

Şu sıralar Steam üzerinde, PC oyuncuları tarafından büyük bir ilgi ile oynanan PlayerUnknown’s Battlegrounds, 2 milyonluk satış rakamına ulaştı. Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands, Mass Effect: Andromeda, Persona 5, The Legend of Zelda: Breath of the Wild, LEGO Worlds ve NieR: Automata gibi oyunların çıktığı bir dönemde piyasaya sürülen PlayerUnknown’s Battlegrounds, bu büyük isimlere rağmen kendini belli etti ve 2 milyonluk satış rakamına, Steam üzerinden ulaştı. Bu satış rakamı, 10 Nisan 2017 tarihinde 1 milyon idi. Yani o günden, bu güne kadar oyunun 1 milyon adet daha sattığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

PlayerUnknown’s Battlegrounds, 2 milyonluk satış rakamına ulaştı

Bir zamanlar, oyun sektörünü zombi teması istila etmişti. Ardından, açık dünya/hayatta kalma teması bir süre meşgul etti piyasayı. Şimdi de Battle Royal modu temelli oyunlar büyük bir ilgi kaynağı. Bu yüzden PlayerUnknown’s Battlegrounds, yakaladığı başarı ile bizleri hiç şaşırtmadı. Henüz bir erken erişim oyunu olan PlayerUnknown’s Battlegrounds, sadece PC için çıkışını gerçekleştirdi, 30 dolarlık fiyat etiketi ile. 6 ay kadar daha erken erişim sürecinde kalması beklenen bu oyun, Xbox One ve PlayStation 4 için de çıkışını gerçekleştirecek fakat bu ne zaman gerçekleşecek, henüz resmi bir açıklama yok ortada.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, Call of Duty: WWII Ön İnceleme yazımıza, Outlast 2 inceleme yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.