Battleground 2016 İnceleme

Battleground 2016 İnceleme

WWE güreşçileri büyük bir savaşa giriyor. Galip gelen kim olacak?

1 sene ne kadar çabuk geçmiş be. Geçtiğimiz sene Battleground etkinliğindeki The Undertaker’ın dönüşünü dün gibi hatırlıyorum hala. Fakat bu geçmişte kaldı tabii ki. Washington, D.C.’deki Verizon Center’da gerçekleşecek olan Battleground 2016 etkinliği, umuyorum ki geçtiğimiz seneki etkinlikten daha güzel olacaktır. Aslında ummuyorum, daha iyi geçeceğine eminim. Nereden mi biliyorum? Maç kartına bir kez bile bakmanız yeterli. Yeni kanlardan tutun da, rüya maçlara kadar her türlü maç bulunuyor Battleground 2016’da. Peki, WWE güreşçileri girecekleri bu savaşı kazanabilecekler mi? Gelin bir göz atalım!

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

20160617_1920x1080_BG--886b40d7a3d58d4fc88c4e4a12affa8a

Battleground 2016 incelememize başlamadan önce isterseniz bu etkinlikte yaşanmış olan maçları bir hatırlayalım tek tek. Ardından zaten her maçı teker teker inceleyeceğiz sizler için.

İnceleme Öncesi – WWE Şampiyonu Dean Ambrose’a karşı Roman Reigns ve Seth Rollins

Bir saniye, bir saniye. Biz bu maçı SummerSlam 2016 için beklemiyor muyduk? Koskoca The Shield Triple Threat maçı eğer Battleground 2016’da yer alacaksa, SummerSlam 2016’da ne göreceğiz? Biz bu sorunun cevabını bir 3-4 hafta erteleyelim. Şimdi düşünelim, Roman Reigns’in dönüşü nasıl olacak? Biliyorsunuz, sağlık testlerinden geçemediği için uzaklaştırılmıştı 30 günlük bir limit ile. Bu uzaklaştırılmanın senaryo gereği de olmadığını da düşünürsek, bizce Roman Reigns’in WWE’deki yeri, eskisi gibi olmayacak. Biz, bu yüzden bu maçı Roman Reigns’in yenebileceğini düşünmüyoruz.

Ben kişisel olarak da Dean Ambrose veya Seth Rollins’in kazanmasını isterim. Bana sorarsanız, Dean Ambrose’u şampiyon olarak gördüğümüz şu son 4 hafta, Seth Rollins’in şampiyonluk dönemlerinden kötüydü sanki. Fakat Dean Ambrose her türlü Roman Reigns’den kat kat daha başarılı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Kimin kazanmasını isterim? – Dean Ambrose veya Seth Rollins

20160711_Battleground_AmbroseReignsRollins--47d08799ddbacf481e2d5bd7396af625

İnceleme Öncesi – John Cena, Enzo Amore & Big Cass’e karşı The Club

Rüya maç, oldu size WWE’nin klasik takım maçı. Evet, anladık. WWE, John Cena ile AJ Styles arasındaki bu düşmanlığı SummerSlam 2016’ya da uzatma istiyor fakat bence bunun çözümü başka bir şekilde olmalıydı. Neyse, ayarlanmış maç için artık yapabileceğimiz bir şey yok. Peki, kim yenmeli? Neden yenmeli?

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Eğer bana soracak olursanız, bu maçı kesinlikle John Cena, Enzo Amore & Big Cass yenmeli. Fakat bunun sebebi John Cena ile AJ Styles arasındaki düşmanlıkla alakalı değil. Tamamen Enzo Amore & Big Cass için. Çünkü bu takım, bu maçtan alacakları galibiyet ile SummerSlam 2016’da The New Day’e meydan okuyabilirler, şampiyonluk kemerleri için tabii ki.

Kimin kazanmasını isterim? – John Cena, Enzo Amore & Big Cass

20160627_Battleground_CenaAmoreCassAJGallows--cc51195da647af4ee7c80d57364c7eed

İnceleme Öncesi – Sami Zayn’e karşı Kevin Owens

Bu ikiliyi birlikte görmekten sadece ben mi sıkıldım? Bence Sami Zayn ile Kevin Owens arasındaki bu mevzuların çoktan bitmiş olması gerekiyordu. Yani, NXT’den beri bu düşmanlık devam ediyor ve beni gerçekten sıkmaya başladı. Bu yüzden, Battleground 2016’da Kevin Owens’ın sert bir galibiyet alması lazım ve bu ikilinin farklı markalara gönderilmesi lazım. Mesela SmackDown için Kevin Owens, Raw için ise Sami Zayn.

Açıkçası bu ikiliden hangisi kazanırsa kazansın, benim WWE’den alacağım keyfi ne yükseltecek, ne düşürecek. Kevin Owens’ın yenmesini istememin nedeni ise çok başarılı bir karakter olması. Ayrıca mikrofon yeteneği de bence Sami Zayn’den çok daha iyi. Asıl merak ettiğim, bu ikilinin mevzuları bittikten sonra neler yapacaklar? Umarım WWE güzel planlar yapıyordur.

Kimin kazanmasını isterim? – Kevin Owens

20160627_Battleground_SamiOwens--cec0638269b599030c8dcd02084c83c3

İnceleme Öncesi – Becky Lynch’e karşı Natalya

Neden Natalya kötü bir karaktere büründü? Neden Becky Lynch bu maçta? Bu soruların cevaplarını bilmiyoruz fakat maçın kazanan isminin kesinlikle Becky Lynch olması gerekiyor ve kesinlikle bir rövanş maçının olmaması gerekiyor. Yani, Natalya çok başarılı bir güreşçi fakat yetmez mi artık? Açıkçası ben Natalya’yı artık WWE ringinde değil de, WWE Network’deki şovlarda görmek istiyorum. Edge ve Christian gibi.

Battleground 2016’nın bu maçını kesinlikle Becky Lynch kazanmalı demiştim. Tam bu satırları yazarken aklıma bir fikir geldi. Bence Becky Lynch bu maçı kazanmalı ve kendisini WWE Bayanların Şampiyonlu maç hakkı için ilk sırada görmeli. Sasha Banks ise zaten istenilen noktada şuan. WWE Draft sırasında da Bayley gelirse, SummerSlam 2016’da The Four Horsewomen Fatal 4-Way maçı görebiliriz. Hem de WWE Bayanların Şampiyonluğu için!

Kimin kazanmasını isterim? – Becky Lynch

20160630_Battleground_BeckyNata--a30255640af0c0d78c21c947d732d840

İnceleme Öncesi – Kıtalararası Şampiyonu The Miz’e karşı Darren Young

The Miz’i hiçbir zaman bir şampiyon olarak sevmedim. Zaten Kıtalararası Şampiyonluğu elindeyken film çekimlerine gidip, tam 1 ay ortalıklarda olmaması da bence çok büyük bir rezillikti. Fakat bu maçta da kemerin Darren Young’a gitmesini hiç istemiyorum. Bilmiyorum, sadece Darren Young’ın bu şampiyonluğu kaldırabileceğini sanmıyorum.

Bu maçta The Miz’in kemerini koruması ve SummerSlam 2016’da daha başarılı ve isim değeri olan bir isme kaybetmeli. Fakat bir yandan da kemer resimlerine yepyeni isimlerin girmesi de çok yeni hissettiriyor WWE’yi. Bu yüzden de tebrik etmek lazım aslında firmayı.

Kimin kazanmasını isterim? – The Miz

20160704_Battleground_MizYoung_2--edce70fb4c1390055f1b5dad404ad1ae

İnceleme Öncesi – Birleşik Devletler Şampiyonu Rusev’e karşı Zack Ryder

Bundan aylar önce Birleşik Devletler şampiyonluğunun değerini kaybedip, Kıtalararası Şampiyonluğunun yükselişinden bahsediyordum. Şimdi ise durum tam tersine döndü bence. Öyle ki, bu kemer için Rusev inanılmaz doğru bir şampiyon ve Zack Ryder da gerçekten bir şampiyonluğu hak eden rakip. Fakat Zack Ryder’ın bu güne kadar WWE ve NXT’ye verdiği emekleri göz önüne alınca, ben aslında bu maçta Zack Ryder’ın galip gelmesini isterim.

Eğer Zack Ryder bu kemeri kazanacak olursa da, bu şampiyonluk döneminin kısa sürmesini isterim veya karakterin baştan aşağı elden geçirilmesini isterim. Çünkü Rusev çok başarılı bir şekilde geliştirilmiş bir karakterken, Zack Ryder ne yazık ki öyle değil. Fakat potansiyel var. Neyse efendim, bu maçta Zack Ryder’ın kazanmasını istesem de, Rusev kazanırsa da hiç üzülmeyeceğim.

Kimin kazanmasını isterim? – Zack Ryder

20160704_Battleground_RusevRyder--5c46fac18e0f9d35afd07ac3127df3ca

İnceleme Öncesi – Randy Orton ile The Highlight Reel

Geri dönmesini çok büyük bir heyecanla beklediğim Randy Orton, ilk defa uzun bir aradan sonra bu PPV etkinliğinde gözükecek. Peki, bu The Highlight Reel sırasında sadece 4-5 diyalog mu göreceğiz Randy Orton ile Chris Jericho arasında?

Eğer SummerSlam 2016 için Brock Lesnar ile Randy Orton arasında bir düşmanlık başlayacaksa, bu PPV sonrası Raw şovunda değil, direkt olarak Battleground 2016’da başlamalı. Belki fiziksel bir saldırı görmek bu kadar erkenden hoş olmayabilir fakat en azından bir söz kavgası hiç de kötü olmaz.

Ne olsun isterim? – Brock Lesnar görülmeli. 

20160711_Battleground_RandyOrton_jericho--6b2b491508bcb5abd65659c06aced357

İnceleme Öncesi – The New Day’e karşı The Wyatt Family

Hemencecik şunu söyleyelim, eğer bu maç bir kemer maçı olsaydı kesinlikle The New Day derdim fakat bunun bir kemer maçı olmadığını göz önünde bulundurursak, The Wyatt Family’nin bu maçı kesinlikle kazanması gerekiyor. WWE Draft etkinliğinde sanıyorum ki ayrı şovlara düştü The Wyatt Family içerisindeki üyeler. Bu yüzden, takım ayrılmadan önceki son maçlarında bir elveda galibiyeti çok hoş olur. The New Day bir şey kaybetmez böyle bir yenilgiden.

Bir diğer yandan baktığımızda ise, bu maçta SummerSlam 2016 işaretlerini veren bir olayın olması gerektiğini düşünüyoruz. Tamam, The Wyatt Family yendi The New Day’i fakat sonra ne oldu? Niye yendiler, ellerine ne geçti? Belki de Xavier Woods cephesinden güzel bir senaryo çıkartılabilir bu maçta. Bildiğiniz gibi Xavier Woods çok garip davranıyor ve çok korkuyor The Wyatt Family ortaya çıktığı zaman. Xavier Woods’un yıldızını biraz parlatabilmek için belki SummerSlam 2016’da Xavier Woods’a karşı Bray Wyatt görebiliriz. Fakat pek emin değilim o maçın güzel bir maç olacağından. Yine de dediğim senaryo bence mutlaka işlenmeli. Öyle veya böyle.

Kimin kazanmasını isterim? – The Wyatt Family

20160630_Battleground_NewDayWyatt--55f22a12b28b6f86bc6bceff3bff8b6f

İnceleme Öncesi – Sasha Banks & Gizemli Partner’e karşı Charlotte & Dana Brooke

Sanırım bu maç için de düşüncelerim Becky Lynch & Natalya maçındaki düşüncelerim ile aynı. Sasha Banks’in gizemli partnerinin Bayley olması lazım ve bu ikilinin kazanması lazım. Becky Lynch de maçını kazanacaktır ve böylece tek bir gecede The Four Horsewomen’dan 3 üye maç kazanmış olacak ve diğer üye ise zaten WWE Bayanların Şampiyonu. Bu noktadan yola çıkılarak SummerSlam 2016’da The Four Horsewomen Fatal 4-Way maçı görmeliyiz bence. 

Şöyle de bir durum var ki, sizlerin de hemen aşağıdan görebileceğiniz görseldeki gizemli partner pek Bayley’e benzemiyor. Daha çok saçlardan ötürü bir Nikki Bella var bence. Bu yüzden The Four Horsewomen Fatal 4-Way maçının WrestleMania 33 için saklandığını düşünmeden edemiyorum. Bir yandan da Nikki Bella’nın neden Sasha Banks’in partneri olabileceğine anlam veremiyorum. Sanıyorum ki gecenin en bilinmez ve devamı tahmin edilemez maçı bu olacak.

Kimin kazanmasını isterim? – Sasha Banks ve Gizemli Partner

20160714_Battleground_SashaCharlotteDanaMystery--7e64a28a089a668c7816915fb1b8b122

İnceleme Öncesi – The Usos’a karşı Breezango

Battleground 2016 etkinliği tabii ki bir Kickoff gösterisi ile başlayacak ve bu gösteride de bir maç olması gerekiyor tabii ki. O maç ise The Usos ile Breezango arasında geçecek. Düşüncelerim mi? Çok daha iyi, açılış gösterisine ilgi çekecek bir maç eklenmeliydi. Kim izleyecek ki Kickoff’u şimdi?

Bir diğer yandan da Breezango’nun bu maçı yenmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer WWE, bu ekibi ciddi bir takım olarak düşünüyorsa, Breezango’nun bu PPV etkinliğinden, bu galibiyet ile çıkması şart. Öbür türlü, The Usos zaten yuhalanacaktır. Bu da benim umurumda hiç değil.

Kimin kazanmasını isterim? – Breezango

20160722_Battleground_UsoBreezango--09a32829655e2aa2fc752207f69b8f1c

Battleground 2016’nın maç kartı, hemen yukarıdan görebileceğiniz 10 adet maçtan oluşuyor efendim. Herhangi bir spoiler vermediğimiz inceleme öncesi sayfamızdan, Battleground 2016 inceleme sayfamıza geçebilmek için hemen sağ taraftaki, “Sonraki Sayfa” butonunu kullanabilirsiniz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.