Battlefield V içerisindeki mikro ödemeler hakkında yeni bilgiler var

Battlefield V içerisindeki mikro ödemeler hakkında yeni bilgiler var

Oyun daha resmi olarak duyurulmadı bile ama buna rağmen mikro ödemeleri ve ganimet kutularını konuşabiliyoruz.

Bu sene çıkışını gerçekleştirecek olan yeni Battlefield oyunu, İkinci Dünya Savaşı temalı olacak ve Battlefield V ismini taşıyacak. En azından söylentiler bu yönde. Tabii bu söylentilerin ve sızdırma bilgilerin oldukça sağlam bir kaynaktan geldiğini de söyleyelim. Şimdi sizlere sunacağımız yeni haber de oldukça güvenilir bir kaynaktan. Bu haberimiz, yeni oyun içerisinde bulunacak olan mikro ödemeler ve ganimet kutuları hakkında Kotaku ekibinden Jason Schreier; hem oyunun geliştirici ekibi ile konuşarak, hem de piyasadaki diğer isimlerle iletişime geçerek ortaya çok ilginç bilgiler çıkarttı.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Bu sene çıkacak olan Battlefield oyunu, Battlefield V olabilir

Öncelikle söyleyelim, EA Games başta olmak üzere birçok büyük video oyunu dağıtıcısı, şu an video oyunlarının ganimet kutuları ve mikro ödemeler ile anılmasını istemiyor, bunu engellemek için çalışıyorlar. Bu çalışmalar doğrultusunda EA ve DICE ekibi, 2016 senesindeki Battlefield 1 oyununda bulunan mikro ödeme ve ganimet kutusu sistemini, Battlefield V oyununa taşıyacak gibi görünüyor. Çünkü Jason Schreier tarafından gelen bilgiler bu yönde.

Şu an ortadaki duruma göre EA ve DICE, Battlefield V içerisinde sadece kozmetik ögelerin mikro ödemeler ile satılacağını, ganimet kutuların içerisinde bulunacağını düşünüyor ama ekiplerin içindeki isimler, bu kararın final olmadığını ve oyun çıkana kadar birkaç kez değişiklik yapılabileceğini söylüyor. Star Wars Battlefront II faciasından sonra umuyoruz ki EA ekibinin aklı başına gelmiştir ve 2016 senesinde başarıyla çalışmış olan sistemlerini, bu sene de oyunda kullanmayı akıl edebilirler. Battlefield gibi bir serinin sadece mikro ödemeler yüzünden yerin dibine girmesini pek istemeyiz.

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.