Battlefield ve Star Wars Battlefront gibi serilerin ek paket politikası değişiyor

Battlefield ve Star Wars Battlefront gibi serilerin ek paket politikası değişiyor

EA artık daha farklı bir ek paket yolu izleyecek. Belki kazandıkları para fazla gelmiştir.

EA ekibi geçtiğimiz günlerde, henüz bitirdikleri finansal yılı değerlendiriyordu. Bu değerlendirmeler sırasında, tabii ki bolca paradan bahsedildi. Ardından da doğal olarak konu, ek paketlere geldi. Bu değerlendirme sırasında gelen bilgilere göre Battlefield ve Star Wars Battlefront gibi serilerin ek paket politikası değişiyor. Yapılan açıklamalara göre, ek paketlerin değeri artık azalacak ve ek paketler yerine, Overwatch oyunundaki gibi düzenli etkinlikleri göreceğiz. Bu etkinlikler, sezonluk etkinlikler de olabilir, oyunun temeli ile alakalı etkinlikler de olabilir tabii.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield ve Star Wars Battlefront gibi serilerin ek paket politikası değişiyor

Eğer yukarıdaki yazımızı anlamadıysanız, en basit şeklinde tekrar açıklayalım. EA, artık Sezonluk Geçiş ile sattığı düzenli ek paketlerden vazgeçiyor. Sezonluk Geçiş ve ek paket sistemi yerine, Overwatch ve Tom Clancy’s Rainbow Six: Siege oyunları ile uygulanan etkinlik tipi ek paketler artık uygulanacak. Tabii bu uygulama, büyük bir ihtimalle Battlefield 1 için uygulanmayacaktır çünkü o oyun için halihazırda Sezonluk Geçiş satılıyor. Sezonluk Geçiş üstüne, ekstra olarak gelecek içerikler, oyuncuları memnun etmeyecektir. Fakat bu yeni sistem, rahatlıkla Star Wars Battlefront II ile kullanılabilir.

Star Wars Battlefront II ile rahatlıkla kullanılabilir dedik çünkü, hatırlayacak olursanız bu oyun için Sezonluk Geçiş satılmayacaktı. Bunun açıklamasını resmi olarak EA yapmıştı. Bu karar, büyük bir ihtimalle ek paket politikasını değiştirmeleri ile alakalıymış yani. Bunu öğrenmiş olduk. Sonuç olarak, görülen o ki EA, ücretli içerik politikasını değiştiriyor ve ek paket yerine, etkinlikler üzerinden gitmeye karar veriyor. Bu tip bir yeni politikayı da ilk olarak, büyük bir ihtimalle, Star Wars Battlefront II oyununda göreceğiz. Bu yüzden merakla bekliyor olacağız o oyunu.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak oyunlar listemize, E3 2017 sırasında görmek istediğimiz oyunlar yazımıza, E3 2017 etkinliğinin Türkiye saatleri yazımıza ve Call of Duty WW2 çıkış tarihi, sistem gereksinimleri ve bildiğimiz her şey yazımıza göz atmanızı öneriyoruz. Mutlaka ilgi çekecek şeyler bulabileceksiniz bu linklerde.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.