Battlefield 5 Türkçe olmayacak

Battlefield 5 Türkçe olmayacak

Battlefield 1 Türkçe dil desteğine sahipken, Battlefield 5'te maalesef dilimizi görmeyeceğiz.

Birinci Dünya Savaşı’nı konu alan ve Osmanlı İmparatorluğu’nu da bulunduran Battlefield 1, Türkçe dil desteği ile öne çıkmıştı. Güvenilir bir kaynaktan aldığımız habere göre ise serinin yeni oyunu Battlefield 5 Türkçe olmayacak. EA DICE’ın bu geri adımı atmasının nedeni henüz bilinmese de, doğrulama sağlandığında açıklama da ortaya çıkacaktır diye düşünüyoruz.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield 5

Özelleştirmeler ve harita dinamikliği ile öne çıkan oyun, geçtiğimiz gün düzenlenen canlı yayın ile tanıtılmıştı. Oyunun ortaya çıkan bütün bilgilerini sizlere aktarmış ve sahip olduklarımızı sizler ile paylaşmıştık. Güvenilir bir kaynaktan edindiğimiz son bilgi ise bizleri pek de memnun etmeyecek gibi görünüyor. Battlefield 5 Türkçe olmayacak.

MAKALE AŞAĞIDA DEVAM EDİYOR

Battlefield 5 niçin Türkçe dil desteği sunmayacak?

Bir önceki oyunun Osmanlı İmparatorluğu’nu bulunduruyor olması, Türk oyuncuların beklentilerini artırmış ve oyuna bakış açılarını değiştirmişti. Seri her ne kadar büyük bir seri olsa da ülkemizde hayran topluluğu denecek kadar kitleye ulaşmış değil. EA DICE, Türkçe dil çevirisinin Türkiye ile alakalı olmayan bir oyunda gereksiz ve yersiz olacağını değerlendirmiş olabilir.

Diğer taraftan ise Türkiye pazarının ne kadar önemli ve büyük bir pazar olduğu göz ardı edilmiş gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız bir yazı ile bunu size istatistiklerle aktarmıştık. EA DICE’tan bir doğrulama yapıldığı zaman alınan bu kararın nedenleri de ortaya çıkacaktır diye düşünüyoruz. Sizler de görüşlerinizi bizler ile paylaşmayı unutmayın. Serinin yeni oyunu niçin Türkçe olmayacak?


Battlefield 5  Satın al
Battlefield 5 inceleme    Haber 


Ayrıca En yeni haberler için Facebook, Twitter ve Google Haberler üzerinden Leadergamer'ı takip edebilirsiniz.